مردم در بانک ها چقدر پول دارند؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، اندازه سپرده ها و تسهیلات بانکی تا سرانجام فروردین امسال نسبت به سرانجام سال گذشته معادل 0.4 درصد افزایش یافته است.

مردم در بانک ها چقدر پول دارند؟

به گزارش ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از شرایط کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها فروردین امسال، مانده کل سپرده ها به رقم 3890 هزار و 400 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به انتها سال قبل و مقطع مشابه در پارسال معادل 0.4 و 40.1 درصد افزایش را نشان می دهد.

بعلاوه، بالاترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده 2081 هزار و 500 میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 9900 میلیارد تومان است.

علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان 2803 هزار و 300 میلیارد تومان است که نسبت به فروردین و انتها سال گذشته به ترتیب معادل 43.3 و 0.4 درصد افزایش داشته است.

طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات هم مربوط به استان تهران با مانده 1784 هزار و 400 میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 9500 میلیارد تومان است.

نسبت تسهیلات به سپرده ها بعد از کسر سپرده قانونی 80.2 درصد است که نسبت به مقطع مشابه در سال قبل 1.7 واحد درصد افزایش یافته است و در مقایسه با انتها سال گذشته تغییری را نشان نمی دهد که نسبت مذکور در استان تهران 94.3 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 108.3 درصد است.

در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت های بانکی آن ها به وسیله شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می گردد.

منبع: فرارو

به "مردم در بانک ها چقدر پول دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم در بانک ها چقدر پول دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید