صنعاء: ریاض مانع اجرای توافق بومی برای مبادله 400 اسیر یمنی می شود

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، دولت نجات ملی یمن گفت که عربستان سعودی به مزدوران خود سفارش کرده که اجرای توافق های بومی برای مبادله 400 اسیر یمنی از دو طرف را متوقف کند.

صنعاء: ریاض مانع اجرای توافق بومی برای مبادله 400 اسیر یمنی می شود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آمیتیس تک، رئیس کمیته ملی امور اسرای دولت نجات ملی یمن تاکید کرد که عربستان سعودی مانع اجرای توافق های محلی برای مبادله اسرا می شود.

عبدالقادر المرتضی در مصاحبه با شبکه المسیره گفت: عربستان سعودی به تازگی به مزدوران خود سفارش کرده است که همه عملیات های مبادله اسرا را که بر سر آن میان طرف های بومی یمن توافق اجرا شده است؛ متوقف کنند.

وی افزود: این دستور عربستان سعودی به مزدورانش از دولت مستعفی یمن موجب شد که هفت عملیات مبادله اسرا در چند جبهه شامل 400 اسیر از دو طرف معلق بماند.

در شرایطی که مذاکرات میان صنعاء و دولت مستعفی یمن تحت میانجیگری های بین المللی برای تبادل رسمی اسرا به بن بست رسیده است، ائتلاف سعودی برای مبادله بومی اسرا نیز کارشکنی می کند.

بر اساس توافق سوئد میان دولت صنعاء و دولت مستعفی یمن قرار شده بود همه اسرا با هم به طور رسمی مبادله شوند، اما چیزی که مانع عملی شدن آن شده است، واقعیت تحولات میدانی برای مزدوران ائتلاف سعودی است، زیرا از طرف های متعدد و مختلفی تشکیل شده اند و اختلافات موجود در محافل مزدوران سعودی صنعاء مانع انجام مبادله اسرا می شود.

دولت صنعاء می گوید: مزدوران یمنی اخیرا اقدام به گزینش اسرایشان برای آزاد شدن آن ها کرده اند و بر اسامی و فرماندهان مشخصی تاکید دارند که از حزب الاصلاح هستند، اما ما می خواهیم مبادله اسرا به شکل همه در برابر همه، انجام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صنعاء: ریاض مانع اجرای توافق بومی برای مبادله 400 اسیر یمنی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء: ریاض مانع اجرای توافق بومی برای مبادله 400 اسیر یمنی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید