سیارک بزرگ با سرعت 7 هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین می گذرد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از هندوستان تایمز، ناسا با استفاده از تلسکوپ هایی مانند Pans-STRAAS1 در هاوایی و اسکای سوروی در استان آریزونا آمریکا اجسام نزدیک زمین مانند سیارک ها و ستارگان دنباله دار را ردیابی می نماید.

سیارک بزرگ با سرعت 7 هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین می گذرد

این سازمان برای جمع آوری اطلاعات صحیح درباره مسیر سیارک و مشخصات آن نیز یک رادار زمینی را به کار می برد. هرچند این صخره های فضایی در فاصله ای دور از زمین در حال حرکت هستند، اما فناوری ناسا به ردیابی آنها برای یافتن هرگونه خطر احتمالی یاری می نماید.

به همین دلیل رصدخانه فضایی ناسا به نام NEOWISE نیز با اسکن کردن آسمان از طریق طور موج نور مادون قرمز، صدها سیارک را ردیابی نموده است.

این سازمان اخیرا با یاری فناوری پیشرفته خود یک سیارک دیگر کشف نموده که احتمالا به زودی به زمین نزدیک می گردد. به همین دلیل یک هشدار درباره سیارک 1994XD صادر نموده که به زمین نزدیک می گردد. سیارک مذکور هم اکنون با سرعت حدود 77301 کیلومتر برساعت در حال حرکت است و احتمالا در 12 ژوئن فاصله آن تا زمین به کمترین مقدار یعنی 3.1 کیلومتر می رسد.

هرچند 1994XD خطر اضطراری برای زمین به حساب نمی آید، اما به علت مقدار آن، یک شی احتمالا خطرناک برای زمین دسته بندی شده است. محققان تخمین می زنند قطر سیارک 1500 فوت و در حقیقت به مقدار یک پل باشد!

طبق گفته ناسا سیارک مذکور نخستین بار در 31 می 1904 میلادی به زمین نزدیک و از فاصله 2.5 میلیون کیلومتری آن گذر کرد. آخرین گذر آن از کنار سیاره خاکی 27 نوامبر 2012 میلادی بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سیارک بزرگ با سرعت 7 هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین می گذرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیارک بزرگ با سرعت 7 هزار کیلومتر بر ساعت از کنار زمین می گذرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید