رکورد جهانی دوی 400متر با مانع زنان شکسته شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، در هشتمین روز از مسابقات دوومیدانی قهرمانی دنیا که به میزبانی آمریکا در حال برگزاری است، دونده ای از کشور میزبان رکورد 400 متر مانع زنان را شکست.

رکورد جهانی دوی 400متر با مانع زنان شکسته شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک ، ایسنا گزارش داده، هشتمین روز از مسابقات دوومیدانی قهرمانی دنیا به خاتمه رسید و طی آن فینال مواد 35 کیلومتر پیاده روی زنان، پرتاب نیزه زنان، 400 متر زنان و مردان و 400 متر مانع زنان برگزار گردید.

سیدنی مک لافلین قهرمان المپیک 2020 از آمریکا در ماده 400 متر با مانع زنان با زمان 50.68 قهرمان دنیا شد و برای چهارمین بار رکورد دنیا در این ماده را جابجا کرد. این دونده 22 ساله یک بار در مسابقات انتخابی آمریکا در سال 2021 برای اولین بار رکوردشکنی کرد، در المپیک توکیو برای بار دوم رکورد دنیا را زد و سال جاری در مسابقات کشوری آمریکا نیز پیروز شده بود برای سومین بار رکوردشکنی کند.

در این ماده پس از لافلین آمریکایی، فمکه بول دارنده مدال برنز المپیک از هلند مدال نقره گرفت و دلیله محمد رکورددار سابق دنیا از آمریکا صاحب مدال برنز شد.

در ماده 35 کیلومتر پیاده روی کیمبرلی گارسیا لین از پرو با ثبت زمان 2:39:16 ساعت مدال طلا را از آن خود کرد و پس از او کاتارینا ژزیبلو از لهستان و شیجی کی یانگ از چین به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پرتاب نیزه کلسی لی باربر از استرالیا پرتابی به طول 66.91 متر داشت و به مدال طلا رسید. کارا وینگر از آمریکا و هاروکا کیتاگوچی از ژاپن هم در جایگاه های دوم و سوم نهاده شدند.

در فینال ماده 400 متر زنان شونی میلر یبو از باهاما زوتر از همه از خط خاتمه عبور کرد و با ثبت زمان 49.11 ثانیه قهرمان شد. ماریلیدی پاولینو از جمهوری دومینیکن و سادا ویلیامز از باربادوس به ترتیب به نقره و برنز مسابقات دست پیدا کردند.

فینال ماده 400 متر مردان هم برگزار گردید که طی آن مایکل نورمن از آمریکا زمان 44.29 ثانیه را ثبت کرد و روی سکوی قهرمانی نهاده شد. کی رانی جیمز از گرنادا و متیو هادسون اسمیت هم از بریتانیا عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

طی روزهای گذشته مسابقات مواد 100 متر و پرتاب دیسک هم برگزار گردید که در 100 متر فرد کرلی دونده آمریکایی راستا مسابقه را طی 9.86 ثانیه دوید و قهرمان شد.

در پرتاب دیسک هم کریستین چه از اسلوونی در جایی که پرتابگر مطرحی چون دانیل استاهل سوئدی حضور داشت، پرتابی به طول 71.13 متر را ثبت کرد و مدال طلا را به دست آورد. استاهل در این مسابقات دستش از مدال کوتاه ماند و با رکورد 67.10 متر چهارم شد.

رده بندی مدالی مسابقات دوومیدانی قهرمانی دنیا در آمریکا تا خاتمه روز هشتم به ترتیب زیر است:

1- آمریکا 9 طلا، 7 نقره، 10 برنز

2- اتیوپی 3 طلا، 4 نقره، یک برنز

3- جامائیکا 2 طلا، 3 نقره، یک برنز

4- چین 2 طلا، یک نقره، 2 برنز

5- استرالیا 2 طلا، یک برنز

منبع: خبرکانادا

به "رکورد جهانی دوی 400متر با مانع زنان شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد جهانی دوی 400متر با مانع زنان شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید