رفتار عجیب فیل ها؛ دزدی در روز روشن!، عکس

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، فیل ها به واسطه مغزی که سه برابر مغز انسان است، باهوش ترین حیوانات در قلمرو خشکی شناخته می شوند.

رفتار عجیب فیل ها؛ دزدی در روز روشن!، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آمیتیس تک، فیل جانوری بزرگ جثه و گیاه خوار از راسته فیل سانان است. فیل ها تنها بازماندگان راسته فیل سانان محسوب می شوند و امروزه در مناطقی از جنوب آفریقا، جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا زیست می نمایند. فیل ها امروزه تنها شامل 2 سرده و 3 گونه می شوند اما در گذشته از تنوع بیشتری برخوردار بودند و شامل ماموت ها و فیل های راست عاج نیز می شدند. در خاتمه پلیستوسن و شروع هولوسن تنوع این جانوران رو به افول گذاشت و نسل آن ها در اروپا، شمال آسیا و آمریکای شمالی به طور کامل منقرض شد. گذشته از میزان بزرگ فیل ها، دو چیز دیگر که آن ها را از بقیه پستانداران متمایز می نماید، خرطوم و عاج آن هاست. فیل ها میتوانند روزانه 60 گالن آب و 250 کیلوگرم یونجه مصرف نمایند.

فیل ها قدرت بینایی ضعیفی دارند ولی توانایی شنوایی و بویایی آن ها بسیار خوب است. اگر یکی از فیل ها احساس خطر کند، همه گله گوش به زنگ می گردد. شیرها و بعضی از گوشتخواران دیگر گاهی به فیل های جوان و ضعیف حمله می نمایند اما تهدیدات اصلی نسل فیل ها، انسان و فعالیت های انسانی هستند. انسان ها فیل ها را هم به خاطر عاج و گوشت آن ها و هم به خاطر تصاحب زیستگاه طبیعیِ آن ها نابود می نمایند.

مغز فیل تقریباً سه برابر بزرگتر از مغز انسان است، حاوی 257 میلیارد (109) نورون است که سه برابر بیشتر از میانگین مغز انسان است. با این حال، 97.5٪ از نورون های مغز فیل (251 میلیارد) در مخچه یافت می گردد. فیل ها بدون شک یکی از باهوش ترین مغزهای قلمرو حیوانات را دارند.

فیل ها موجودات فوق العاده باهوشی هستند. در حالی که بسیاری از این نورون ها برای کنترل بدن بزرگ و ماهر فیل وجود دارند، این موجودات بارها و بارها توانایی های ذهنی چشمگیر خود را نشان داده اند، همان طور که در ویدئو بارگزاری شده، معین است.

منبع: SEEKER

227227

منبع: خبرآنلاین

به "رفتار عجیب فیل ها؛ دزدی در روز روشن!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار عجیب فیل ها؛ دزدی در روز روشن!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید