نحوه صعود ایران به جام جهانی عجیب 2026

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مسیر صعود تیم های آسیایی به جام جهانی 2026 اعلام شد و به این ترتیب تیم های قاره کهن با راه رسیدن به این دوره از رقابت ها بیش از پیش آشنا شدند.

نحوه صعود ایران به جام جهانی عجیب 2026

راه صعود تیم های آسیایی به این توضیح است که در مرحله اول 22 تیم که در رتبه 26 تا 47 رنکینگ قرار دارند به صورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند و به مرحله بعد صعود می نمایند.

در مرحله دوم تیم های رتبه یک تا 25 به علاوه 11 تیم مرحله اول در 9 گروه 4 تیمی به صورت رفت و برگشت بازی نموده و دو تیم اول هر گروه به مرحله بعد صعود خواهند کرد. نکته مهم این است که این 18 تیم مجوز حضور در جام ملت های 2027 را هم کسب نموده اند.

در مرحله سوم، تیم ها به 3 گروه 6 تیمی تقسیم شده و به صورت رفت و برگشت بازی می نمایند، تیم های اول و دوم گروه ها به صورت مستقیم به جام جهانی می روند.

این مسیر مرحله چهارم یا پلی آف هم خواهد داشت. به این صورت که تیم های سوم و چهارم گروه های مرحله قبل در دو گروه 3 تیمی با هم ملاقات می نمایند دو تیم برتر با 6 تیم برتر به جام جهانی می روند. تیم های دوم نیز با هم بازی می نمایند و برنده این ملاقات به عنوان نماینده آسیا برای انجام ملاقات پلی آف بین قاره ای معرفی می گردد. به این ترتیب سهمیه 8+1 آسیا تکمیل می گردد.

جام جهانی 2026 قرار است با حضور 48 تیم و در سه کشور کانادا، آمریکا و مکزیک برگزار گردد. طبق اعلام فیفا 16 سهمیه مستقیم برای قاره اروپا، 9 سهمیه مستقیم برای قاره آفریقا، 8 سهمیه مستقیم برای قاره آسیا، 6 سهمیه مستقیم برای آمریکای شمالی و مرکزی، 6 سهمیه مستقیم برای آمریکای جنوبی، یک سهمیه مستقیم برای اقیانوسیه و 2 سهمیه پلی آف از بین قاره های آمریکا، آسیا و آفریقا درنظر گرفته شده است.

منبع: فرارو

به "نحوه صعود ایران به جام جهانی عجیب 2026" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه صعود ایران به جام جهانی عجیب 2026"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید