در حریم محوطه باستانی منجنیق باغملک اقدام به جاده سازی شده است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، در حریم محوطه باستانی منجنیق باغملک اقدام به جاده سازی شده است.

در حریم محوطه باستانی منجنیق باغملک اقدام به جاده سازی شده است

نسرین کریمی، یک دوستدار میراث فرهنگی با اشاره به اینکه منطقه کهن منجنیق آثار نهفته کاوش نشده و پنهان بسیاری دارد، گوش زد کرد: در صورت جاده سازی آثار تاریخی کشف نشده متعددی از محوطه باستانی منجنیق در معرض تهدید و نابودی قرار می گیرند.

وی گفت: ایجاد جاده در محوطه باستانی منجنیق تبعات بسیاری دارد و بیم آن می رود که آثار تاریخی منجنیق در معرض خطر جدی قرار بگیرند، زیرا از نظر فرهنگی، تاریخی و باستان شناسی آثار کشف نشده فوق العاده دارای اهمیت هستند که ممکن است با کشف آنها به داشته های علمی و تاریخی ما هم اضافه گردد.

او با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم در حریم محوطه باستانی منجنیق جاده کشی گردد، تاکید نمود: حفظ و نگهداری محوطه باستانی منجنیق وظیفه تمامی دستگاه های اجرایی و مردم است، چرا که باید این میراث گران بها حفظ گردد.

این دوستدار میراث فرهنگی اعلام کرد: اجرای طرح جاده کشی به رغم داشتن ثاثیر مثبت در رشد و ارتقای شاخص های عمرانی و آبادانی منطقه به علت وجود پیامدهای احتمالی در مورد وارد کردن خسارات به آثار تاریخی و فرهنگی این محوطه موجی از نگرانی را در میان متخصصان و کارشناسان از منظر علمی و دوستداران فرهنگ و تاریخ کشور ایجاد نموده است.

وی با اشاره به مکاتبه با شورای این شهرستان در این خصوص گفت: جوابیه شورای شهر عجیب بود، زیرا اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مجوز ساخت جاده در حریم این محوطه را به شورای شهرستان داده است.

کریمی با تاکید بر اینکه دوستداران میراث فرهنگی مخالف اجرای هر گونه پروژه ای در اطراف محوطه باستانی منجنیق هستند نیز عنوان نمود: از افرادی که این تصمیم را گرفته اند باید سؤال کنیم که آیا نگاه ما در شروع نباید به انتها باشد؟

منبع: همگردی

به "در حریم محوطه باستانی منجنیق باغملک اقدام به جاده سازی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حریم محوطه باستانی منجنیق باغملک اقدام به جاده سازی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید