حریق شبانه یک باغ ـ رستوران در محله فرحزاد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، یک باغ ـ رستوران در محله فرحزاد دچار آتش سوزی شبانه شد.

حریق شبانه یک باغ ـ رستوران در محله فرحزاد

به گزارش تسنیم، ساعت سه بامداد امروز یک مورد حادثه آتش سوزی در یک رستوران در محله فرحزاد، خیابان آبشار به سامانه 125 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران اعلام شد که به سرعت آتش نشانان چهار ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو های پشتیبانی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک باغ ـ رستوران به وسعت حدود یک هزار و 500 متر بود که تعداد زیادی آلاچیق کوچک و بزرگ در آن وجود داشت؛ آلاچیق ها در دو بخش پایین و بالا قرار گرفته؛ در قسمت پایینی به نسبت کوچک تر بود و به واسطه یک راه پله به قسمت فوقانی راه داشت.

آلاچیق ها در قسمت فوقانی بزرگ تر بود و تقریباً هر کدام ظرفیت پذیرش 20 تا 30 نفر را داشت بعلاوه تمام آلاچیق ها چوبی و با سقف های شیروانی و پروفیل بنا شده بود.

پنج آلاچیق در قسمت فوقانی آتش گرفته، کاملاً شعله ور شده، در حال سرایت به آلاچیق های پایینی بود و در صورت سرایت آتش به آن ها، حجم آتش سوزی بسیار گسترده تر می شد.

آتش نشانان با حضور در محل حادثه به سرعت عملیات را از سه طرف شروع نموده و به سرعت پیروز به مهار آتش شدند و خوشبختانه از توسعه بیشتر آتش به سایر قسمت های این رستوران جلوگیری به عمل آمد.

به گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران، این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت و محل پس از ایمن سازی محل حادثه تحویل مالکان شد.

ملکی توضیح داد: در این ایام سال، فعالیت های رستوران های که در فضای باز یا باغ قرار دارند، بیشتر شده و بعضاً تا پاسی از شب خدمات ارائه می نمایند حتی در مواردی، درِ رستوران در ساعت مقرر بسته شده، اما مهمانان همچنان داخل حضور دارند یا اینکه کارگران اینگونه رستوران ها بعضاً شب ها داخل آنجا استراحت می نمایند.

وی اضافه کرد: روشن شدن یک وسیله برقی یا گرمایشی نامناسب در اینگونه محیط ها می تواند باعث بروز آتش سوزی گردد؛ حادثه مذکور در ساعات میانی شب روی داد، اما اگر این حادثه ساعاتی زودتر به وقوع می پیوست، می توانست شرایط بدی رقم بخورد بعلاوه در گذشته شاهد حوادث اینچنینی، گرفتار شدن افراد داخل رستوران و حتی مرگ آن ها بودیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تأکید بر اینکه مالکان اینگونه مجموعه ها باید نظارت بیشتری بر مباحث ایمنی داشته باشند، گفت: باید بر سیم کشی های برق، لوله کشی های گاز و آشپرخانه که ریسک بالاتری دارد، نظارت بیشتری صورت گیرد تا شاهد حوادث اینچنینی نباشیم.

منبع: فرارو

به "حریق شبانه یک باغ ـ رستوران در محله فرحزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریق شبانه یک باغ ـ رستوران در محله فرحزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید