جدال مدادرنگی ها داستانی با رویکرد خلاق

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، به گزارش خبرنگار خبرنگاران (ایبنا)، این کتاب ماجرای جدالی را که بین مدادرنگی های یک جعبه مدادرنگی پیش آمده است، روایت می کند.

جدال مدادرنگی ها داستانی با رویکرد خلاق

داستان چشم خواننده اش را به دنیایی باز می کند که دیگران می بینند و درک می کنند؛ چیزهایی که شاید ما از ارزش آنها غافل بوده ایم یا علاقه ایی به دیدن شان نداشته ایم. داستان تلاش می کند به یاری جاذبه های بصری و روایی، پیام ارزشمندی را به خواننده خردسالش برساند و او را به دگراندیشی و جامع نگری رهنمون شود. به علاوه، به هدف پرورش خلاقیت کودک، در کنار روایت داستان، تمرین خلاقیتی گسترده ای طرح شده است که پرداختن به آن نه تنها برای پرورش قوه خلاقه کودک و تفکر واگرای او سودمند است، بلکه برایش مجذوب کننده و دلنشین نیز هست.

کتایون مهرآبادی درباره این کتاب نوشته است: این کتاب گفت وگویی نه چندان محبت آمیز و ماجراهای پس از آن را روایت می کند که در یک جعبه مدادرنگی پیش آمد. این داستان کوتاه، چشمان خواننده خردسالش را به دنیایی باز می کند که دیگران می بینند یا شاید دوست دارند که آن گونه باشد. داستان بسیار ساده و سرراست است و دنبال کردن ماجرا و درک پیام آن برای کودک به سادگی حاصل می شود؛ اگرچه که انتظار نمی رود کودک پیام آن را به صورت عام دریابد و به موارد دیگری نیز تسری دهد.

مورد دیگری که در این داستان مدنظر بوده، این است که برخلاف اغلب داستان های پندآموز برای خردسالان و بچه ها، در اینجا کودک است که به دیگران درس می دهد؛ یعنی کودک قهرمان داستان، آموزگار آموزه اخلاقی قصه است، نه فراگیر آن.

قسمتی از متن کتاب:

آناهید جعبه مدادرنگی ها را باز کرد و با صدای بلند گفت: امروز دلم می خواهد یک درخت خوشگل بکشم.

او مداد آبی را برداشت و یک درخت کشید.

درختش را که کشید، نگاهی ناراضی به آن انداخت و گفت: وای، نه! چه درخت ناجوری! چرا این قدر زشت شد؟ حتما تقصیر مداد آبی است.

انتشارات برکه کتاب جدال مدادرنگی ها نوشته کتایون مهرآبادی با شمارگان 2 هزار نسخه در 21 صفحه و به قیمت 36 هزار تومان منتشر کرده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جدال مدادرنگی ها داستانی با رویکرد خلاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال مدادرنگی ها داستانی با رویکرد خلاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید