ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با توجه به رشد روزافزون فناوری ها و نقش گسترده آن در توسعه و پیشرفت، اختراع بعنوان ابزاری کلیدی در اقتصاد به شدت رقابتی امروز، نقش به سزایی در توسعه بازارها و تقویت زیست بوم های نوآوری داشته است.

ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی

کانون پتنت ایران در قالب برنامه جامع حمایتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در حوزه حمایت و ثبت اختراع فعالیت می نماید و در حال حاضرحمایت از ثبت اختراع های باکیفیت در مراجع معتبر خارجی و زمینه سازی تجاری سازی دستاوردهای نوآورانه و مبتنی بر اختراع از جمله ماموریت های کلیدی این کانون به شمار می رود.

توسعه ثبت اختراعات داخلی و بین المللی

فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری، از جمله شرکت های دانش بنیان و خلاق، شرکت های بزرگ و مبتنی بر فناوری، مخترعان و فعالان حوزه فناوری و نوآوری از جمله مخاطبان کانون پتنت ایران هستند که هریک متناسب با آیین نامه های کانون، مشمول دریافت حمایت در راستای ثبت اختراعات در پایگاه های خارجی هستند.

رشد و توسعه اختراعات و نوآوری های ثبت شده

با توجه به این که صاحبان اختراع، نوآوری و محصولات فناورانه و نوآورانه، از ذی نفعان ثبت اختراع و پتنت به شمار می روند، درخواست های زیادی به کانون پتنت می رسد به طوری که تا کنون بیش از 2713 مجموع درخواست های ارسال شده به کانون بوده است و از این میان 465 درخواست در مرحله ارزیابی محتوایی تایید شده اند. این ارزیابی ها بر اساس ارزیابی های معین و معیارهای مشخص شده برای ارزش گذاری بر روی درخواست ها مبتنی بر استانداردهای ملی و بین المللی صورت می گیرد.

یاری به ثبت بین المللی درخواست ها

بخشی از اختراعات و پتنت ها در مرحله بین المللی ارائه می گردد. کانون پتنت ایران در قالب برنامه حمایتی معاونت علمی، از ثبت این اختراع ها در ابعاد بین المللی حمایت می نماید. تا کنون تعداد تقاضانامه های فایل شده در ادارات ثبت اختراع خارجی معتبر به 395 رسیده است.

بعلاوه بیش از 265 تقاضانامه تحت معاهده PCT به ثبت رسیده است و تعداد اختراعات گرنت شده در ادارات ثبت خارجی معتبر به بیش از 180 رسیده است

کانون پتنت ایران با ارائه اولویت ها و نیازهای کشور در حوزه مالکیت فکری، زیرساخت های لازم برای ارائه کیفی خدمات این حوزه را فراهم می نماید. این کانون در قالب ارائه خدمات تخصصی مالکیت فکری و اتخاذ رویکردهای فعالانه، سعی در پوشش نیازهای کشور در این زمینه را داشته است.

نگارش، آماده سازی و ثبت تقاضانامه های اختراع در پایگاه های معتبر متناسب با بازارهای صادراتی و برنامه های توسعه ای شرکت ها و کسب وکارها، ثبت تحت معاهده PCT، آموزش، طراحی و ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در حوزه تجاری- مالکیت فکری و حمایت از تجاری سازی دستاوردهای نوآورانه از جمله برنامه های جاری کانون پتنت ایران است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید