با وحشتناک ترین حیوانات خانگی آشنا شوید!

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، به چندش آور ترین حیوانات فکر کنید! حالا می توانید تصور کنید که در واقع افرادی هستند که با جان و دل از این موجودات ترسناک مواظبت می نمایند و حتی آنها را در خانه شان نگه می دارند؟!

با وحشتناک ترین حیوانات خانگی آشنا شوید!

یکی از عجیب ترین علایق، علاقه به نگهداری حیوانات وحشتناک است. حیواناتی که می توانند موجب بروز فوبیا در افراد بسیاری شوند، در برخی دیگر حس عشق و علاقه به وجود می آورند و همدمی خوب برای آنها هستند! زود قضاوت نکنیم، خیلی از این حیوانات، در صورت نگهداری درست، ارتباطی عالی با صاحب شان برقرار می نمایند!

1- تارانتولا

یک رتیل درشت و پر مو! احتیاج به شرح اضافه ای هست؟ تارانتولا به اندازه ای که ما فکر می کنیم خطرناک نیست و در مجموع حیوان خانگی جمع و جور، ساکت و تمیزی است!

2- سوسک

کمتر حیوانی است که مانند سوسک دارای این اندازه نفرت جهانی باشد! اما این سوسک ها براستی کم احتیاج ترین حیوانات خانگی هستند، بنیه ای قوی دارند و آنقدر آرام حرکت می نمایند که بتوان آنها را به راحتی گرفت!

3- هزار پاهای غول پیکر

حتما می دانید که هزار پا به راستی 1000 پا ندارد! اما 100 تا 400 عدد پا و سایز غول آسایش (بیشتر از 25 سانتی متر درازا) کافی است تا هزارپای غول پیکر آفریقایی را به موجودی ترسناک تبدیل کند! البته این هزارپا به عنوان حیوانی خانگی بسیار ساکت و سربه راه است و نگهداری آسانی هم دارد.

4- عقرب امپراطور

با کمی جستجو در اینترنت متوجه می شوید به چه آسانی می توانید این عقرب را تهیه کنید! البته اگر دلتان بخواهد! در میان تمام عقرب ها، عقرب امپراطور برترین آنها برای نگهداری به عنوان حیوانی خانگی است. این عقرب در بلوغ کامل به اندازه ای در حدود 15 سانتی متر می رسد و چنگال هایی بزرگ و نیشی درشت پیدا می نماید. پس کاملا تعیین است که این عقرب های سیاه و چاق و چله یکی از وحشت آور ترین حیوانات خانگی هستند!

البته این عقرب ها با وجود ظاهر ترسناک شان، حیوانات خانگی آرام و کم توقعی هستند که عمر زیادی هم دارند.

5- مار

شاید حتی شنیدن اینکه برخی افراد مار را به عنوان حیوان خانگی نگه می دارند هم شما را قبض روح کند! مارها گونه ها و سایزهای گوناگونی دارند (پس قبل از تهیه یک مار به عنوان حیوان خانگی، باید درمورد گونه آن تحقیق کنید) و معمولا رام می شوند و حیوانات خانگی خوبی هستند!

6- موش

هنوز هم تا نام موش می آید در فکر مان انواع و اقسام بیماری ها تداعی می گردد، بیماری هایی که این موجود کوچولو از محل زندگی اش، فاضلاب، با خود همه جا پراکنده می نماید. با این وجود موش باز هم یکی از برترین حیوانات خانگی است. این حیوان بسیار اجتماعی است و از همنشینی با انسان لذت می برد. به علاوه هر کدام از موش ها خصوصیات منحصر به فرد خودشان را دارند، درست مانند ما آدم ها!

7- مارمولک ها

مارمولک ها هم یکی از حیواناتی هستند که از دید برخی هراس آورند. اگر چه که آنها عموما حیوانات خانگی کم توقعی نیستند، اما برای صاحب شان دوست خوبی می شوند. انواع زیادی از مارمولک ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند و برخی از آنها از لحاظ ظاهر و رفتار بسیار دوست داشتنی هستند!

8- قورباغه

قورباغه ها یکی دیگر از حیواناتی هستند که می توان به عنوان حیوان خانگی هم به آنها نگاه کرد. از قورباغه های کوتوله آبزی با نمک تا قوباغه های زشت و بی شیله پیله، همه آنها می توانند به عنوان حیوان خانگی جالبی در نظر گرفته شوند! اگر چه آنها حیوانات کم توقعی نیستند، اما نگهداری از برخی از آنها به مدت طولانی بسیار آسان است. برخی این قورباغه ها صدای زیبایی هم دارند.

9- حشره چوب مانند

این حشرات چست و چابک بسیار خیره نماینده هستند و تکنیک حیرت آور استتارشان، پنهان شدن در میان شاخسار درختان و گیاهان است. بسیاری از افراد دوست ندارند خانه شان را با یک حشره 10 سانتی متری شریک شوند که مدام در حال قایم باشک بازی کردن است! با این حال حشره چوب مانند نگهداری آسانی دارد و ساختار بدنش حیرت آور است.

10- حلزون غول پیکر آفریقایی

ممکن است این حشره خیلی در ایران قابل یافت نباشد اما در انگلیس یکی از حیوانات خانگی محبوب است! این حشرات واقعا بزرگ هستند و برخی گونه های آنها به طولی در حدود پای یک انسان بالغ درمی آیند! تصور کنید یکی از این مخلوقات زیبا و با نمک از دست تان بالا برود! به هر حال، این حلزون ها نگهداری بسیار آسانی دارند و به سرعت هم فراوری مثل می نمایند!

منبع: فوت و فن / thespruce.com

به "با وحشتناک ترین حیوانات خانگی آشنا شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وحشتناک ترین حیوانات خانگی آشنا شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید