باید در تورهای خارجی رکاب بزنیم، اولویت حضور در تور لانکاوی است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، علیرضا حقی در تبادل نظر با خبرنگاران پیرامون تشریح شرایط آغاز اردوهای تیم دوچرخه سواری کشورمان برای حضور در بازی های آسیایی گفت: طبق برنامه قرار است یک هفته پس از برگزاری آخرین مرحله لیگ دوچرخه سواری در مشهد که از امروز هم آغاز شده اردوهای تیم ملی را استارت بزنیم. بنابراین برنامه اردوی تیم ملی از هفتم آذرماه در جزیره قشم آغاز و تا انتها ماه ادامه می یابد. ما در این مرحله از اردو تنها برنامه های بدنسازی تیم را دنبال خواهیم کرد.

باید در تورهای خارجی رکاب بزنیم، اولویت حضور در تور لانکاوی است

وی ادامه داد: ما برای برگزاری این اردوی خارج از تهران محدودیت داریم. نفراتی که در اردو حاضر هستند 30 نفر خواهند بود که متشکل از رکابزنان رده سنی بزرگسال و امید و چند نفر از نوجوانان به صورت محدود است. البته چند دوچرخه سوار زن هم در اردو حاضر خواهند بود.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان اعلام نمود: ما برای حضور پیروز در مسابقات قهرمانی آسیا و در نهایت بازی های آسیای سال آینده باید در چند مسابقه خارجی پا بزنیم. 6 مسابقه مد نظر ما هست که از این بین اولویت حضور در تور بین المللی لانکاوی مالزی است.

وی بیان نمود: ما پیشینه خوبی در این تور داریم به طوری که پور سیدی یک بار قهرمان این تور شده بود. این تور مطرح دو سال به علت کرونا برگزار نشده و یک سال هم ما به علت مسائل باشگاه ها در آن شرکت نکردیم. هر چند هنوز دعوت نامه رسمی از سوی میزبان برای باشگاه ها و کشورها نیامده اما خودمان پیش دستی نموده و درخواست نموده ایم تا در این تور شرکت کنیم.

حقی با تاکید بر اینکه اگر در بازی های آسیایی نتیجه می خواهیم باید در تورها و مسابقات خارجی حضور داشته و پا بزنیم گفت: دو تور در شارجه امارات و تور چند مرحله ای آنتالیا ترکیه را هم پیش رو داریم که آخر بهمن ماه است اما اولویت ما حضور در تورهای سطح بالاتر همانند چین و مالزی است. در کنار حضور در مسابقات برون مرزی باید لوازم و تجهیزات ما نیز تأمین گردد.

وی به برگزاری مسابقات لیگ هم اشاره داشت و اضافه نمود: آخرین مرحله لیگ از امروز در مشهد شروع می گردد. تقریباً شش ماهی به علت اوج گرفتن کرونا و تغییر و تحولات مدیریتی مسابقه ای نداشتیم و خوشبختانه از زمانیکه آقای هاشم کندی سرپرست فدراسیون شده اند مسابقات و لیگ های معوق همه برگزار شده اند و در کوشش هستند تا فصل مسابقات دوچرخه سواری را به خوبی تمام نمایند. البته این مساله به نفع رکابزنان است چرا که آنها با باشگاه ها قرارداد دارند و برای اینکه پول و حق الزحمه خود را بگیرند باید در مسابقات حاضر باشند و این اتفاق خوبی برای آنهاست.

سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری کشورمان پیرامون اقدام فدراسیون پزشکی ورزشی برای گرفتن تست های دوپینگ هم گفت: در دو مرحله لیگ از رکابزنان تست دوپینگ گرفته شده است. این تست ها با تست های قبلی فرق دارد چرا که بررسی می شوند و این مسئله می تواند به کنترل دوپینگ در ورزش یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "باید در تورهای خارجی رکاب بزنیم، اولویت حضور در تور لانکاوی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید در تورهای خارجی رکاب بزنیم، اولویت حضور در تور لانکاوی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید