انقلاب و کام شیرین ورزش

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، روزنامه خبرنگاران در رابطه با شرایط ورزش ایران بعد از انقلاب یادداشتی را در اختیار روزنامه خبرنگاران قرار داده است.

انقلاب و کام شیرین ورزش

انقلاب اسلامی فراتر از همه دستاوردهای مادی، عزت، هویت، شرافت و اخلاق را برای ایران به ارمغان آورد که آن را مدیون خون شهیدان هستیم که این درخت را آبیاری کردند.

بنا و ساختاری که امروز ساخته شده مدیون زحمات خیلی از افراد است که بعد از انقلاب اسلامی این راستا سخت را در ورزش هموار کردند تا ورزشکاران مختلف روی سکو بروند. انقلاب اسلامی ریشه هایی تنومند دارد و اگر این درخت سبز است به دلیل ریشه هایش است. ورزش ما بعد از انقلاب جهش بلندی داشته و افتخار آفرینی های عظیمی داشته است. تحول کمی کیفی اتفاق افتاده و مدال های ما چهار برابر شده و نسل جدیدی از ورزشکاران رویش کردند. در بسیاری از رشته ها صندلی بالایی داریم که معتقدم به برکت انقلاب است. توسعه، ظهور نسل جدید و این که بر اساس عدالت همگان امکان دسترسی به امکانات ورزشی را دارند از برکت انقلاب است. به ملت وعده می کنم در آینده نزدیک و در المپیک رویش های جدیدی در ورزش قهرمانی شاهد خواهیم بود و ورزش کام ملت را شیرین می نماید. پیش از انقلاب ما چنین موفقیت هایی را در ورزش بانوان نداشتیم و از تاریخ انقلاب تا امروز ما شاهد موفقیت های زیادی در ورزش کشور بودیم. پیش از انقلاب اسلامی فعالیت در حوزه ورزش بسیار محدود بود اما امروز یک ملت درگیر ورزش هستند. شما می بینید در یک رویداد مثل فوتبال نزدیک به 40 میلیون ایرانی آن را دنبال می نمایند. از طرفی ما تک رشته ای نیستیم و در همه رشته ها در سطح جهانی حضور و هویت داریم. امروز دیگر ورزش ما تنها کشتی و وزنه برداری نیست بلکه در ووشو، جودو، تکواندو، بسکتبال، والیبال و ده ها رشته دیگر فرزندان ایران زمین حضور دارند و نزدیک به چهار میلیون ایرانی در ورزش قهرمانی فعال هستند. امروز ورزش ایران در جهان شناخته شده است. ایران قطب تربیت قهرمان هاست. همچنین در حوزه پارالمپیک نیز آمارها و ارقام از سال 92 تا به الان نشان از موفقیت ورزشکاران پارالمپیکی ما دارد. در لندن کاروان پارالمپیک در رتبه یازدهم نهاده شد و در المپیک به رتبه هفتم رسیدیم و این یکی از دستاوردهای عظیم انقلاب است. در سال آینده ما شش رویداد مهم بازی های المپیک، پارالمپیک، کشورهای اسلامی، مسابقات داخل سالن تایلند، بازی های آسیایی و غیره در پیش رو داریم و من این وعده را می دهم که کام مردم ایران در سال 1400 شیرین خواهد شد. ان شاءا... اتفاق های خوبی برای ورزش ایران در رویدادهای پیش رو خواهد افتاد به برکت اسلام و انقلاب اسلامی.

رضا صالحی امیری / رییس کمیته ملی المپیک

منبع: جام جم آنلاین

به "انقلاب و کام شیرین ورزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انقلاب و کام شیرین ورزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید