امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی فراهم شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرنگاران : معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی به وسیله درگاه ملی برای عموم شهروندان فراهم است.

امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی فراهم شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از رسانه مالیاتی ایران، هادی خانی اعلام نمود: با الکترونیکی شدن تمامی خدمات مالیاتی، ارتباط مودیان با ادارات مالیاتی به کمترین میزان کاهش می یابد و به تبع این امر، فساد اداری و هزینه های وصول مالیات نیز به شدت تقلیل می یابد.

وی تاکید نمود: نظام مالیاتی کشور در آستانه تبدیل شدن به یک نظام مالیاتی مدرن است که مالیات هوشمند(I. TAX) اصلی ترین مشخصه آن به شمار می رود.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور بیان داشت: بستر سازی تسهیل، تسریع و توسعه خدمات الکترونیک به ذینفعان سازمان، ارائه اطلاعات مورد احتیاج مؤدیان مالیاتی و عموم مردم از سوابق پرونده های مالیاتی، یکپارچه سازی اطلاعات مؤدیان در یک درگاه واحد، کاهش مراجعات حضوری مردم به سازمان، افزایش رضایت مندی مودیان وکاهش مصرف کاغذ، از مهمترین اهداف اجرای این پروژه ملی به شمار می رود.

خانی یادآور شد: این درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی به نشانی My.tax.gov.ir و با شعار هر ایرانی یک مودی، همینک آماده خدمات رسانی به مودیان مالیاتی می باشد.

وی توضیح داد: به وسیله این پنجره واحد الکترونیک، حدود 25 خدمت مالیاتی به عموم شهروندان و مودیان بطور متمرکز و به صورت الکترونیک ارایه می گردد که از جمله این خدمات می توان به مشاهده پرونده های مالیاتی در بخش مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده، کارتابل ابلاغ الکترونیک، ارایه اظهارنامه های مالیاتی، برطرف تعهدات ارزی و ... اشاره نمود و همچنین سایر اقداماتی که شهروندان برای انجام آن احتیاجمند مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی یا سایر مراجع بودند از جمله پرداخت قبوض مالیاتی، دریافت گواهی نقل و انتقال موضوع ماده 187 قانون مالیات های مستقیم، استعلام ممنوع الخروجی، استعلام بدهی مالیاتی، استعلام مالیات خریداران سکه و ... نیز به وسیله این درگاه ملی قابل ارایه به مردم است.

معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه این پنجره واحد روز به روز تکامل یافته و خدمات مطلوبتری را به صورت الکترونیک به مودیان ارایه خواهد نمود، گفت: از جمله خدمات در دست طراحی می توان به مشاهده فرآیندهای رسیدگی و قطعیت، درخواست بخگرددگی جرائم، درخواست تقسیط بدهی مالیاتی، درخواست ثبت و پیگیری اعتراض، ارسال اظهارنامه های مشاغل و مستغلات استیجاری و ارث، اعلام عدم فعالیت/تعطیلی/ آغاز به کار و یا تغییر کاربری، درخواست استرداد، درخواست برطرف محدودیت تبصره 4 ماده 186 ق.م.م، درخواست ارسال اظهارنامه به بورس، درخواست تمکین برگه های مالیاتی و مشاهده مالیات تکلیفی پزشکان اشاره نمود که در آینده، این خدمات به شکل موثری به مودیان محترم ارایه خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید