آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان خبر داد: در کنترل، بازبینی و سرشماری حساب اموال (انبارگردانی رسمی) آلبوم خانه کاخ گلستان، این آلبوم که در قفسه ها جابه جا شده بود، پیدا شد.

آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ آمیتیس تک، خبر مفقود شدن آلبوم ناصری از دومین آلبوم خانه سلطنتی و غنی دنیا یعنی کاخ گلستان 13 مرداد امسال منتشر شد، چیزی حدود پنج ماه بعد از اطلاع مدیریت این مجموعه دنیای. با انتشار این خبر مفقودی، آفرین امامی - مدیر این کاخ دنیای - اعلام نمود: اواخر اسفند سال 98 امین اموال آلبوم خانه کاخ گلستان در آخرین انبارگردانی خود متوجه شد که یک آلبوم ناصری حاوی 100 قطعه عکس کوچک در قفسه نیست. این موضوع را به من اعلام نمود، بلافاصله برای پیشگیری از موضوعات سوء بعدی، اقدامات حقوقی انجام شد. با واحد های ذی صلاح وزارتخانه، پلیس اینترپل و قوه قضائیه نیز در این زمینه مکاتباتی انجام دادیم، حتی مشخصات و تصاویر اثر نیز برای پلیس اینترپل ارسال شد. این آلبوم در مخزن آلبوم خانه کاخ گلستان نگهداری می شد و تا به امروز برای نمایش در هیچ نمایشگاهی، از این مخزن خارج نشده است.

اکنون به نقل از روابط عمومی وزارتخانه میراث فرهنگی، امامی اعلام کرده است که این آلبوم تاریخی در انبارگردانی ای که توسط کمیته ای متشکل از نمایندگان اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، اداره کل حراست، یگان حفاظت میراث فرهنگی و ذی حسابی و اداره کل امور مالی وزارتخانه و مدیریت کاخ گلستان انجام شد، صبح سه شنبه (28 مرداد 99) در آلبوم خانه کاخ گلستان پیدا شد.

او درباره جزییات این آلبوم نیز توضیح داد: این آلبوم به شماره 362 در ابعاد 22 در 15.5 سانتی متر مربع بوده و شامل 100 قطعه عکس از بچه ها و زنان قاجاری است که با سرشماری حساب اموال که توسط این کمیته انجام شد در ساعت 11:30 در یکی از قفسه های آلبوم خانه کاخ گلستان پیدا شد و تمامی 100 قطعه عکس در این آلبوم موجود است.

او با اشاره به این که بعد از اعلام امین اموال آلبوم خانه کاخ گلستان در اسفند 99 مبنی بر مفقود شدن آلبوم و احتمال جابه جا شدن در قفسه های آلبوم خانه، بلافاصله توسط خود امین اموال انبارگردانی انجام شد، اما پیدا نشد، بیان نمود: با توجه به مذاکراتی که با اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی انجام شد و در نامه ای که از سوی این اداره کل به مدیریت کاخ گلستان ابلاغ شد، با دستور معاون میراث فرهنگی کشور و هماهنگی معاون توسعه مدیریت و مدیرکل حراست و یگان حفاظت میراث فرهنگی وزارتخانه انبارگردانی رسمی توسط این کمیته آغاز شد.

امامی ادامه داد: از یک سو تعداد آلبوم های عکس موجود در آلبوم خانه کاخ گلستان بسیار بوده و از سوی دیگر ابعاد این آلبوم ها بزرگ است، اما آلبوم ناصری کوچک است و در قفسه های آلبوم خانه جابه جا شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلبوم ناصری کاخ گلستان پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید