کرمی: همه مربیان ما سوختند و برای انتخاب سرمربی تیم ملی ماندیم، تصمیم کمیته فنی بی احترامی به عسکری است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو گفت: یک زمانی مربیان زیادی داشتیم، اما در حال حاضر همه مربیان ما سوختند و کنار رفتند.

کرمی: همه مربیان ما سوختند و برای انتخاب سرمربی تیم ملی ماندیم، تصمیم کمیته فنی بی احترامی به عسکری است

یوسف کرمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ آمیتیس تک، درباره تصمیم کمیته فنی فدراسیون تکواندو مبنی بر تداوم فعالیت عسکری تا انتها سال 1400 گفت: در این مقطع تصمیم درستی گرفته شد، چرا که هر کسی سرمربی تیم ملی می شد هزار بهانه می آورد، اما این تصمیم باعث خواهد شد یکسری از فرصت های را از دست بدهیم. این تصمیم مزایا و معایبی دارد. اگر بگوییم با توجه به فاصله مسابقات دنیای و مسابقات داخل سالن آسیا این تصمیم را گرفتیم، بعد از آن هم دو سال تا المپیک زمان خواهیم داشت.

وی شرح داد: هر کسی بعد از این بیاید هم حتماً خواهد گفت که دو سال زمان زیادی نیست. راحت ترین کاری را که می شد، انجام دادیم و کمیته فنی کار بی دردسری را انجام داد. با این تصمیم دوباره پنج شش ماه زمان را از دست خواهیم داد و در صورت تصمیم برای انتخاب سرمربی تازه چند ماه دیگر هم از دست خواهد رفت. کمیته فنی می توانست تصمیمی منطقی تر بگیرد، اما محتاطانه عمل کرد. قطعاً هر تغییری مسائلی را ایجاد خواهد کرد، اما باید برای آینده تکواندو مسائل را به جان خرید.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در مورد معین کردن زمان برای فریبرز عسکری از سوی کمیته فنی گفت: این قشنگ نیست. نه تنها فریبرز عسکری بلکه وقتی به هر مربی بگوییم ما هیچ کس را پیدا نکردیم، حالا خودت تا این مقطع باش، به نظرم بی احترامی است. تا چند وقت پیش همه می گفتند کادر فنی مشکل اصلی عدم نتیجه گیری است، اما در حال حال حاضر چون همه راه ها را رفتیم و دیدیم فرصت خوبی برای انتخاب مربی دیگر نیست پس با عسکری ادامه دادیم.

کرمی با مثبت ارزیابی کردن انتخاب اصغر رحیمی به نام مدیر فنی تیم ملی تکواندو یادآور شد: استاد رحیمی به خاطر جایگاه های بزرگتر و مهمتری که داشته است، دنبال این جایگاه نبود. رحیمی سال ها سرپرستی کاروان های اعزامی ایران به رویدادهای مختلف را برعهده داشته و مدیر مرکز تیم های ملی، مربی و بدنساز تکواندو بوده است. او تکواندو خوب را می شناسد. با توجه به علمی بودن و احاطه رحیمی به تکواندو، اعتقاد دارم انتخاب ایشان اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد.

وی راجع به اضافه شدن هادی ساعی به کمیته فنی فدراسیون تکواندو شرح داد: حضور ساعی می تواند خیلی مثمرثمر باشد، اما ساعی یک رأی دارد. همیشه گفتم بزرگان قابل احترام هستند و به همه اعضای کمیته فنی احترام می گذارم، اما به نظر من هر کسی در جایگاه خود باشد، تأثیرگذارتر است. چرا نباید استاد ذوالقدر در کمیته فنی حضور داشته باشد؟ ما می توانیم کمیته فنی را باز هم با حضور بزرگان دیگر تقویت کنیم، اما یکسری عزیزان همیشه بودند و هستند. اگر کمیته فنی در هر بخش تکواندو تخصصی تر باشد خیلی بهتر خواهد شد.

دارنده مدال برنز المپیک آتن خاطر نشان کرد: استاد نظری خیلی برای من عزیز و قابل احترام است، اما ایشان در پومسه صاحب نظر است. ایشان قهرمان دنیا بوده، قهرمانان زیادی را پرورش داده است و صد درصد حرف هایش در پومسه کارشناسی خواهد بود، اما در بحث کیوروگی می توانیم جایگزین های مناسب تری انتخاب کنیم.

ملی پوش سابق تکواندو ایران درباره تشکیل تیم امید هم گفت: سال های سال است در این مورد صحبت کردیم و حالا به جایی رسیدیم که می گوییم باید تیم امید را تشکیل بدهیم. تشکیل تیم امید به تنهایی کافی نخواهد بود و باید حداقل نفرات این تیم را هر چهار ماه یک بار به یک تورنمنت اعزام کنیم. یک بازیکن جوان با چه امیدی باید صبح تا شب در اردوی تیم امید تمرین کند؟ این بازیکن باید بداند هر چند ماه، یک مسابقه در پیش دارد. پشتوانه سازی بدون مسابقه نمی شود و باید بازیکنان اعزام شوند تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسند و اعتمادبه نفس بگیرید. در این صورت ما دیگر یک تیم ملی که در حال حاضر آن را هم نداریم، نخواهیم داشت و در هر وزن چند بازیکن خواهیم داشت.

کرمی در مورد اینکه کادر فنی تیم امید باید در راستای برنامه های سرمربی تیم ملی حرکت کند، گفت: بارها و بارها گفتم که تمام مربیان تکواندو ایران باید هم راستا باشند. یکی از مسائل بزرگ تکواندو ایران آموزش های سلیقه ای مربیان است. به جرأت می گویم پنج مربی صاحب نظر را در کنار هم بگذارید تا متوجه شوید هر کدام به یک نوع تمرین می دهند. باید به مربیان ملی حق بدهیم. وقتی هر بازیکنی با یک سیستم وارد اردو می شود، دچار مشکل خواهد شد.

وی ادامه داد: قبل از مربیان تیم ملی باید مربیان باشگاهی را بسازیم. در این سال ها چند مربی آموزش دادیم؟ دیگر مربی نداریم و همه سوخته و از بین رفتند. یک زمانی کلی مربی خوب داشتیم و به کشورهای دیگر مربی می دادیم، اما در حال حاضر برای انتخاب سرمربی تیم ملی ماندیم. نه اینکه نداشته باشیم، اما شرایط طوری شده است که همه می خواهند خودشان فقط باشند و این قشنگ نیست.

قهرمان پیشین دنیا راجع به اینکه سرمربی تیم ملی باید سابقه مربیگری داشته باشد یا می توان از قهرمانان و مربیان جوان، اما بدون کارنامه ملی هم استفاده کرد، گفت: اعتقاد ندارم که مربی باید امتحان پس داده باشد. همه مربیان ما در مقطعی و به شکلی برکنار شدند. ناگلزمن سرمربی تیم بایرن مونیخ آلمان 36 ساله است، اما به او اعتماد کردند و خوب هم نتیجه گرفته است. اگر این کار قرار بود در ایران انجام شود همه می گفتند اشتباه است. در آنجا هم ریسک کرده و هم توانایی ها را شناسایی می کنند.

کرمی خاطر نشان کرد: حتماً نباید برای انتخاب سرمربی تیم ملی دنبال مربیان کارنامه دار باشیم. مربیِ بازیکن ایتالیا در المپیک که به مدال طلا رسید از هم دوره های ما بوده است، اما با توجه به شناخت از بازیکنش او را قهرمان المپیک کرد. مربی تونس نقره المپیک گرفت، اما فکر نمی کنم کارنامه ای داشت. مربی اردن اصلاً فکر نکنم مدال داشته باشد و فقط بازیکن ملی بوده است. شاید برخی از افرادی که سابقه دارند در پی این هستند با این شرایط یکسری گزینه ها را حذف کنند. تیم های بزرگ دنیا دیگر مربی مسن ندارند و در حال حاضر باید رابطه بازیکن و مربی محبت آمیز تر باشد. خیلی از مربیان سطح بالا و مدعی حتی بلد نیستند تکنیک ها را اجرا کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرمی: همه مربیان ما سوختند و برای انتخاب سرمربی تیم ملی ماندیم، تصمیم کمیته فنی بی احترامی به عسکری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی: همه مربیان ما سوختند و برای انتخاب سرمربی تیم ملی ماندیم، تصمیم کمیته فنی بی احترامی به عسکری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید