پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان تیگرای ادامه می یابد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از رویترز، دولت اتیوپی روز شنبه با رد تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری گفت که نیروهای اتیوپیایی در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی که هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی واقع شده است، شهر دیگری را نیز تصرف کرده اند.

پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان تیگرای ادامه می یابد

دولت اتیوپی همچنین خاطرنشان کرد که نیروهای [شورشیان] مستقر در استان تیگرای در حال تخریب جاده ها و پل ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای اتیوپی به سمت شهر مکله پایتخت این منطقه با حدود نیم میلیون نفر جمعیت هستند.

اما از سوی دیگر، نیروهای شورشی مستقر در منطقه تیگرای برای دشمنان خود که در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند، یک جهنم را وعده داده و در عین حال، منکر تخریب پل ها شدند.

گفتنی است که با آغاز درگیریها از روز چهارم نوامبر سال جاری و در مدت زمانی کمتر از یک ماه صدها و حتی احتمالاً هزاران نفر کشته شده و بیش از 30 هزار تن دیگر نیز به عنوان پناهجو به کشور مجاور، سودان گریخته اند.

افزون بر آن، این درگیری نظامی به ورای منطقه تیگرای کشیده شده و شورشیان مستقر در این منطقه به سمت منطقه مجاور آمهارا و کشور اریتره راکت پرتاب کرده اند که باعث تشدید نگرانی ها از وقوع یک جنگ گسترده تر و فروپاشی کشور چندقومی اتیوپی شده است.

با این حال، که دولت آبی احمد نخست وزیر اتیوپی اعلام کرده است که به زودی پس از تصرف چندین شهر حومه به شهر مکله خواهد رسید. در همین ارتباط روز شنبه اعلام شد که شهر آدیگرات در فاصله 116 کیلومتری شمال مکله نیز به دست نیروهای اتیوپی سقوط کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان تیگرای ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی نیروهای اتیوپی به سوی مرکز استان تیگرای ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید