فناوری شگفت انگیز؛ پوست هوشمندی که حرکات را به کامپیوتر منتقل می کند!

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، این فناوری اولین نمونه عملی از پوست های هوشمند است که در شکلی نازک و با عملکردی ارائه می شود که تقریباً برای همه کاربران تطبیق پذیر است. همچنین این فناوری رویکرد ساده تری را از نظر نرم افزاری در پیش گرفته و اجازه می دهد تا فراگیری سریع تری داشته باشد.

فناوری شگفت انگیز؛ پوست هوشمندی که حرکات را به کامپیوتر منتقل می کند!

پوست هوشمند جدیدی که از طریق محققان دانشگاه استنفورد ساخته شده است، می تواند روی پوست شما اسپری شود و به سرعت با توجه به حرکت دست شما کار هایی مثل تایپ کردن، زبان اشاره و حتی شکل اشیا را تشخیص دهد. پژوهشگران می گویند این فناوری می تواند در حوزه های مختلفی مثل گیمینگ، ورزش، پزشکی از راه دور و رباتیک کاربرد داشته باشد.

دانشمندان در مقاله جدیدی که در مجله Nature Electronics منتشر کرده اند، به توصیف یک نوع ماده زیست سازگارپذیر و کشسان پرداخته اند که روی پشت دست اسپری می شود. این ماده با برخورداری از یک شبکه الکتریکی بسیار کوچک می تواند کشش و خمیدگی پوست را احساس و با استفاده از هوش مصنوعی، حرکات دست را تفسیر کند.

این فناوری اولین نمونه عملی از پوست های هوشمند است که در شکلی نازک و با عملکردی ارائه می شود که تقریباً برای همه کاربران تطبیق پذیر است. همچنین این فناوری رویکرد ساده تری را از نظر نرم افزاری در پیش گرفته و اجازه می دهد تا فراگیری سریع تری داشته باشد. این رویکرد دقیق می تواند در حوزه های واقعیت مجازی که نیازمند انتقال صحیح حرکات است، مفید باشد و تجربه واقع گرایانه تری را به وجود بیاورد.

پوست هوشمند محققان دانشگاه استنفورد چگونه است؟

شبکه الکتریکی در این فناوری درون ماده ای به نام پلی اورتان قرار گرفته است که معمولاً روی چوب های ساختمانی قرار داده می شود تا از آن ها در برابر آسیب محافظت کند. این شبکه میلیون ها نانوسیم نقره ای دارد که روی آن ها با طلا پوشانده می شود. این نانوسیم ها از طریق ارتباطاتی که با هم دارند، مسیر های الکتریکی پویا را می سازند.

این شبکه به لحاظ الکتریکی فعال، از لحاظ زیستی سازگار و تنفس پذیر است و تا زمانی که با آب و صابون شسته نشود، به فعالیت خود ادامه می دهد. در کنار این شبکه الکتریکی، می توان از یک ماژول بلوتوث استفاده کرد تا تغییر سیگنال ها را به صورت بی سیم به کامپیوتر منتقل کند.

از آنجایی که این فناوری از طریق اسپری استفاده می شود، دانشمندان می توانند روی هر دستی با هر شکل و اندازه از آن استفاده کنند. به علاوه، این سازوکار می تواند در آینده امکان استفاده از این پوست هوشمند روی صورت را فراهم و احساسات کاربر را به آواتار های دیجیتالی او منتقل کند.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "فناوری شگفت انگیز؛ پوست هوشمندی که حرکات را به کامپیوتر منتقل می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری شگفت انگیز؛ پوست هوشمندی که حرکات را به کامپیوتر منتقل می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید