صالحی امیری: موجودیت کمیسیون اخلاق را به IOC اعلام کردیم

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، احکام تازه اعضای کمیسیون اخلاق کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با حضور رییس کمیته ملی المپیک اعطا شد.

صالحی امیری: موجودیت کمیسیون اخلاق را به IOC اعلام کردیم

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از کمیته ملی المپیک، پنجاهمین نشست کمیسیون اخلاق با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو روز دوشنبه 24 خرداد در سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار گردید.

در این جلسه که به منظور اعطای احکام اعضای کمیسیون اخلاق تشکیل شده بود، ابتدا رئیس کمیسیون اخلاق با خوشامدگویی و تشکر از حضور سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و نصرالله سجادی به تشریح فعالیت های دو سال اخیر کمیسیون اخلاق پرداخت.

وی تدوین منشور اخلاق و آیین نامه های اجرایی و انضباطی کمیسیون، افتتاح شعب بدوی و تتازه نظر، شروع فعالیت ناظران ارشد اخلاق، تشکیل کمیته ترویج اخلاق و رفتار جوانمردانه و تجلیل از فدراسیون های فعال در حوزه مسوولیت های اجتماعی را به اسم بخشی از فعالیت های دو سال اخیر این کمیسیون برشمرد و از حمایت های ویژه رییس کمیته ملی المپیک از برنامه های اجرایی این کمیسیون تقدیر کرد.

در ادامه صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به منظره و اهداف راه اندازی کمیسیون های مختلف در کمیته ملی المپیک و فعالیت بیش از 230 نفر از متخصصان وکارشناسان در این کمیسیون ها، تاکید نمود که یاری این متخصصان به ورزش کشور در ایجاد چارچوب و ساختار سازی و فعالیت در حوزه های فکری و انجام کار علمی چشمگیر و قابل تقدیر بوده است.

صالحی امیری بعلاوه با قدردانی از فعالیت های دو سال اخیر کمیسیون اخلاق، به انگیزه بالای اعضاء این کمیسیون به اسم عامل اصلی پیروزیت های اخیر این کمیسیون اشاره و ادامه داد: انصافا در این کمیسیون کار سازمانی و علمی صورت گرفته و انضباط، برنامه ریزی و ترسیم اهداف و دستاوردها در فعالیت های آن حرف اول را می زند.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به نگرانی های مطرح شده در شروع فعالیت این کمیسیون از سوی بعضی افراد اظهارکرد: خوشبختانه با تدبیر و تجربه رئیس و اعضاء این کمیسیون تا به امروز هیچ مسئله ای در فرایند پیگیری و راه اندازی و دنبال کردن اهداف و برنامه های این کمیسیون نداشته ایم. حتی هیچ اظهار نگرانی هم از جانب هیچ شخصی در این زمینه به ما نرسیده که این مهم از نقاط قوت فعالیت های این کمیسیون است.

وی با اشاره به اهمیت وجودی این کمیسیون گفت: اخیرا در نامه ای رسمی به کمیته بین المللی المپیک و شخص بان کی مون رییس کمیته اخلاق IOC ، تشکیل و اعلام موجودیت کمیسیون اخلاق ورزش ایران را اعلام و دستورالعمل های مختلف در این خصوص را خواهان شده ایم.

صالحی امیری در ادامه با بیان اینکه در جریان برگزاری المپیک توکیو هم در دیدار هایی را با مسئولان کمیته بین المللی المپیک در این باره خواهیم داشت، بر ضرورت انجام دیدار حضوری رئیس کمیسیون اخلاق با بان کی مون تاکید نمود.

وی در سرانجام با اشاره به هزینه کردها در راه آماده سازی ورزشکاران ایرانی برای حضور در المپیک و هم چنین بودجه فدراسیون های ورزشی و برنامه های فرهنگی کاروان ایران در توکیو، تداوم فعالیت های کمیسیون اخلاق را خواهان شد.

در ادامه هم نصرالله سجادی سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک 2020 در گزارشی مفصل آخرین شرایط ورزشکاران ایران برای حضوری پیروز در المپیک توکیو را برای اعضای کمیسیون اخلاق تشریح و از فعالیت های این کمیسیون تقدیر کرد.

در سرانجام این نشست هم احکام تازه اعضای کمیسیون اخلاق به وسیله رییس کمیته ملی المپیک به رییس و اعضای کمیسیون اخلاق اعطاء شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "صالحی امیری: موجودیت کمیسیون اخلاق را به IOC اعلام کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: موجودیت کمیسیون اخلاق را به IOC اعلام کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید