رانا پلاس اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، رانا پلاس اتوماتیک محصول جدیدی از ایران خودرو است که نخستین رونمایی عمومی خود را در نمایشگاه خودرو مشهد تجربه می نماید.

رانا پلاس اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی شد

رانا پلاس اتوماتیک محصول جدیدی از ایران خودرو است که نخستین رونمایی عمومی خود را در نمایشگاه خودرو مشهد تجربه می نماید. رانا پلاس AMT در غرفه ایران خودرو به نمایش عایدی و توجهات بسیاری را نسبت به خود جلب کرد. مدتی است که فراوری رانا پلاس پانوراما شش دنده در ایران خودرو با کاهش روبرو شده است. از این رو انتظار داریم تا نسخه اتوماتیک در آینده جایگزین نسخه دنده ای شش سرعته گردد.

تیپ دنده دستی این خودرو وجود ندارد. البته این خودرو همچون رانا پلاس پانوراما، به سقف شیشه ای مجهز است. درون کابین این خودرو نیز همان ظاهر به کار رفته است و تنها بخش متفاوت، اهرم تعویض دنده خودرو است. کنترلر شرایط دنده در این خودرو به صورت چرخان طراحی شده است که حالت های اتوماتیک، دستی، خلاص و عقب را در اختیار راننده قرار می دهد. برای تغییر دستی دنده ها نیز دو شیفتر به قسمت پشت فرمان خودرو اضافه شده اند. این قابلیت برای مصرف کنندگان ایرانی بسیار مجذوب کننده است و تا حدی می تواند فروش پیروز رانا پلاس AMT را تضمین کند.

مشخصات فنی و امکانات رانا پلاس اتوماتیک

در بخش مشخصات فنی، رانا پلاس اتوماتیک به پیشرانه TU5 پلاس ایران خودرو مجهز است. این پیشرانه حداکثر 113 اسب بخار قدرت و 144 نیوتن متر گشتاور فراوری می نماید. موتور EC5 ایرانیزه یا همان TU5 پلاس تا به امروز در تارا و رانا پلاس پانوراما استفاده شده است. در آینده نیز علاوه بر رانا پلاس اتوماتیک، این پیشرانه در پژو پارس بهینه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

گیربکس نیمه اتوماتیک یا AMT رانا پلاس، شش دنده را در اختیار راننده قرار می دهد. راننده می تواند فرآیند تعویض دنده را به عهده کامپیوتر خودرو بگذارد یا آن که با انتخاب حالت دستی، دنده ها را خودش عوض کند. گیربکس های AMT به حالت پارک یا P مجهز نیستند؛ بنابراین هنگام پارک رفتار آن ها همچون گیربکس های دنده ای است. حالت رانندگی برفی و اسپرت نیز برای گیربکس رانا پلاس اتوماتیک در نظر گرفته شده اند که مجذوب کنندهیت دوچندانی را برای این خودرو ایجاد نموده اند.

در بخش آپشن های رفاهی و ایمنی، رانا پلاس اتوماتیک به تجهیزات کاملاً مشابه با رانا پلاس پانوراما شش سرعته مجهز است؛ بنابراین دو کیسه هوا، ترمز های دیسکی به همراه ABS و EBD، فرمان برقی، کامپیوتر سفری، سنسور نور و باران، سنسور پارک عقب و آینه های برقی ازجمله تجهیزات این خودرو هستند. البته ممکن است تا زمان عرضه نهایی رانا پلاس AMT، فهرست تجهیزات این خودرو دستخوش تغییر گردد.

منبع:دیجیاتو

منبع: فرارو

به "رانا پلاس اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانا پلاس اتوماتیک در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید