دستیاران خارجی کی روش چه کسانی هستند؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، کارلوس کی روش تمام همکاران مورد اعتمادش را به تهران می آورد تا کادرفنی تیم ملی در جام جهانی قطر را تشکیل دهند.

دستیاران خارجی کی روش چه کسانی هستند؟

در حالی که هنوز تکلیف دستیاران ایرانی سرمربی پرتغالی ایران معین نشده، کارلوس کی روش، سرمربی نو تیم ملی ایران که به زودی وارد تهران خواهد شد، کادری متشکل از دستیاران سابق خودش در تیم های مختلف از جمله تیم ملی ایران، تیم ملی کلمبیا و تیم ملی مصر را در تیم ملی ایران کنار هم جمع خواهد نمود تا او را در راهنمایی تیم ملی در مسابقات جام جهانی 2022 همراهی نمایند.

در ادامه این مطلب به معرفی دستیاران خارجی کارلوس کی روش در تیم ملی ایران می پردازیم؛

راجر د سا

سرمربی موزامبیکی که عمده دوران مربیگری اش را در تیم های آفریقای جنوبی پشت سر گذاشته، به عنوان دستیار اول کارلوس کی روش، به مانند مدت زمان حضور سرمربی پرتغالی در تیم ملی مصر، روی نیمکت ایران در جام جهانی حاضر خواهد شد. دسای 57 ساله که در دوران بازی دروازه بان بوده، یک بازی ملی برای آفریقای جنوبی در کارنامه دارد و سابقه راهنمایی تیم های پلاتینیوم استارز، کیپ تاون آل استار و اورلاندو پیریتس را دارد. بعلاوه او در دوره حضور کی روش در آفریقای جنوبی به عنوان مربی گلر ها در کادر او حاضر بود.

الکساندر لوپز

مربی دروازه بانی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 و جام ملت های 2019 بار دیگر به همراه کارلوس کی روش به تهران می آید تا گلر های تیم ملی را به آمادگی کامل برای حضور در جام جهانی 2022 برساند. لوپز که پیش از تیم ملی ایران در بن یاس و الشعب امارات کار نموده بود، پس از تیم ملی ایران هم در کویت اف سی مشغول به کار بود و در ادامه کارش را در گینه بیسائو دنبال کرد و حالا در کنار کی روش بخشی از کادرفنی تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود.

ریکاردو سیلوا

مربی 45 ساله پرتغالی که به عنوان بدنساز در کادر کارلوس کی روش حاضر خواهد بود. او که پیش از این سابقه کار در پورتو را داشته، در راه مسابقات جام جهانی 2010 افریقای جنوبی به عنوان بدنساز تیم ملی بولیوی مشغول به کار بود و در جریان رجحان معروف 1-6 آن ها برابر آرژانتین هم روی نیمکت این تیم حاضر بود. او در ادامه کارش را در ویتنام و عمان ادامه داد و در جریان قهرمانی عمان در مسابقات جام خلیج فارس 2018 هم به عنوان بدنساز کنار آن ها بود.

ژائو پیکسیرو

آنالیزور نو تیم ملی ایران یکی از دستیاران سابق کی روش در تیم ملی ایران و در ادامه تیم ملی کلمبیا بود. پیکیسرو که سابقه کار به عنوان آنالیزور در تیم فوتبال بنفیکا و همینطور رده های سنی این باشگاه را در کارنامه دارد، پیش از جام جهانی 2018 به کادر کی روش در ایران اضافه شد و تا انتها جام ملت ها کنار این سرمربی پرتغالی بود. در ادامه هم به همراه کی روش به کلمبیا رفت و به عنوان آنالیزور با تیم ملی این کشور همکاری کرد.

مایکل موریرا

فیزیوتراپ سابق تیم ملی ایران در کادرفنی کارلوس کی روش، بار دیگر در اردوی تیم ملی حاضر خواهد شد. او به همراه این سرمربی در تیم ملی کلمبیا هم مشغول به کار بود و در آخرین تجربه کاری به همراه سی کیو، در تیم ملی مصر فعالیت می کرد. او پیش از حضور در تیم ملی ایران، در تیم پاکوش دفریرا و آلیادوس لوردلو پرتغال سابقه کار داشته است.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو

به "دستیاران خارجی کی روش چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیاران خارجی کی روش چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید