داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، روز دوشنبه 29 دی ماه رئیس جمعیت هلال احمر ایران در سفر به کشور غنا با وزیر بهداشت این کشور ملاقات و گفت وگو کرد.

داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می گردد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ آمیتیس تک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمعیت هلال احمر ایران در این ملاقات با ابلاغ سلام ملت و رهبر ایران به مردم غنا و تبریک مجدد به رئیس جمهور این کشور گفت: ارائه خدمات انسان محبت آمیز جمعیت هلال احمر ایران در این کشور بیش از 30 سال است که ادامه دارد و این خدمات در راستای اهداف بشرمحبت آمیز به مردم احتیاجمند غنا همچنان ارائه خواهد شد.

دکتر همتی با تبریک انتخاب مجدد رئیس جمهور کشور غنا بیان نمود: هلال احمر ایران به عنوان سازمان بشرمحبت آمیز در زمینه های امدادونجات و پاسخگویی به سوانح، بهداشت، درمان و توانبخشی، آموزش همگانی، جوانان، داوطلبان و همچنین فراوری دارو و تجهیزات پزشکی فعالیت می نماید.

وزیر بهداشت غنا هم با بیان اینکه رئیس جمهور و مردم این کشور قدردان خدمات هلال احمر هستند گفت: ما علاقه مند هستیم در زمینه های آموزشی به خصوص آموزش پزشکان و پرستاران با جمعیت هلال احمر ایران همکاری کنیم.

کواکو آجیمانگ مانو در این ملاقات، ارتقای سطح درمانگاه هلال احمر به بیمارستان تخصصی را درخواست کرد و اضافه کرد: با انجام هماهنگی های مورد احتیاج و ارائه تسهیلات لازم به جمعیت هلال احمر می توان در آینده ای نزدیک مرکز پلی کلینیک در غنا را به یک بیمارستان تخصصی تبدیل کرد.

وزیر بهداشت غنا از ارائه خدمات گسترده هلال احمر ایران در این کشور قدردانی کرد و گفت: ما از گذشته های دور تا به امروز مخصوصا در زمان شیوع کرونا از خدمات جمعیت هلال احمر ایران بهره مند بودیم و همیشه مردم احتیاجمند کشورمان می توانند از خدمات بهداشتی و پزشکی ایران استفاده نمایند.

در این ملاقات بحث صادرات دارو از ایران به غنا و دریافت مجوزهای لازم برای فروش داروهای ایرانی مورد بحث و آنالیز نهاده شد، براین اساس مقرر شد تا وزیر بهداشت غنا با توجه به کیفیت بالای داروهای ایرانی، قیمت مناسب و همچنین اعتماد مردم نسبت به این داروها تسهیلات لازم برای ثبت و توزیع گسترده داروهای ایرانی در داروخانه های غنا را ارائه کند.

همچنین در این ملاقات بنا شد تا مجوز کار پزشکان ایرانی راهی به غنا صادر گردد تا پزشکان ایرانی بتوانند خدمات درمانی به مردم غنا ارائه نمایند.

در این ملاقات به انعقاد یادداشت تفاهم نامه هلال احمر ایران با صلیب سرخ و وزارت بهداشت غنا از سال 2014 به مدت 10 سال اشاره و درباره موضوعاتی نظیر ارائه خدمات بشر محبت آمیز به احتیاجمندان، پروژه های آموزشی و درمانی، ویزیت رایگان و ویزیت 300 بیمار در روز گفتگو شد.

مرکز پلی کلینیک هلال احمر ایران شامل بخش های مختلفی همچون آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی و فیزیوتراپی است و پزشکان بخش عمومی به همراه متخصصان زنان و زایمان، داخلی، اطفال، چشم پزشک و دندانپزشک به ارائه خدمات در پایتخت غنا می پردازند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای ایرانی در داروخانه های غنا توزیع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید