خلاصه تاریخ هنر و سقوط تجدید چاپ شدند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، دو کتاب خلاصه تاریخ هنر و سقوط از سوی انتشارات علمی و فرهنگی در چاپ های جدید وارد بازار نشر شدند.

خلاصه تاریخ هنر و سقوط تجدید چاپ شدند

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ آمیتیس تک، کتاب خلاصه تاریخ هنر نوشته پرویز مرزبان و رمان سقوط اثر آلبر کامو به تازگی توسط انتشارات علمی و فرهنگی تجدیدچاپ و راهی بازار کتاب شده است.

خلاصه تاریخ هنر اثر پرویز مرزبان به چاپ بیست وچهارم رسید. این کتاب به شرحی موجز در زمینه تاریخ هنر و عرضه شماری از آثار هنری از تمدن های بزرگ باستانی تا اقوام کوچک و بومیان و جزیره نشینان گمنام پرداخته است، و نیز با الحاق واژگانی هنری و باارزش در دو بخش هنر ایران قبل از اسلام و پس از آن به خوانندگان فارسی زبان کمک شایانی کرده است.

کتاب با دو هدف نوشته شده است؛ اول برآوردن نیاز آموزشی هنر جویان و دیگر، گرد آوردن واژگان فنی و دانستنی های بنیادی برای مترجمان و مشتاقان مباحث هنری. عنوان هایی چون هنر پیش از تاریخ، هنر رنسانس، هنر اسلامی و هنر تمدن ها مورد توجه قرار گرفته است.

در این کتاب به ترتیب سخن از دوره های پیش از تاریخ و خاستگاه های تمدن و نخستین آثار هنرهای تجسمی معماری و پیکره سازی و نقاشی به میان می آید. سپس به شرح تحولات عمده هنر در جامعه بزرگ باستانی تا آغاز مسیحیت توجه می شود.

برای حفظ و تعادل و اختصار، تنها دو بخش کوتاه، یکی از پارینه سنگی تا ظهور اسلام، دیگری در تکوین و اشاعه هنر اسلامی به گزارش هنر ایران اختصاص یافته است؛ بی آن که مجالس به شرح تحولات آن هنر در سده های هجری تا زمان حاضر داده شود. باز در این رهسپری میان برد، با حذف گزارش تحولات هنری مراکز باستانی در سده های بعد از میلاد که از جمله همواری ها به شمار آمده اند. نگاه جست وجوگر بر هنر یونان و روم، و به دنبال آن بر سیر هنر اروپا تا آخرین مراحل امروزین که بلندی ها را در اشغال خود می داشته اند موقوف مانده است. آن گاه پس از بخشی درباره هنر آمریکای شمالی گفتاری در هنر آفریقا برای پایان بخشیدن به متن در نظر گرفته شده است.

چاپ جدید کتاب خلاصه تاریخ هنر در قطع وزیری و 408 صفحه با قیمت 32 هزار تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

سقوط بر پله ششم چاپ

رمان سقوط اثر مشهور آلبر کامو با ترجمه شورانگیز فرخ و پیشگفتاری از هوشنگ گلشیری از مجموعه ادبیات کلاسیک جهان انتشارات علمی و فرهنگی دیگر کتابی است که از سوی این ناشر در نوبت چاپ ششم منتشر شده است.

کتاب از زبان ژان باتیست کلمانس، قاضی شریف داستان سقوط است که ما نیز صدای سقوط آرام و تدریجی خویش را می شنویم. کلمانس، که روزگاری در پاریس وکیلی مبرز و پیروز، و نمونه انسانی درستکار و گشاده دست و پاکباز بوده است، اینک بر این گذشته نگاهی هولناک می افکند و در پرتو ذهنی هشیار، دروغ و دورویی خود و دیگران را فاش می سازد: در این جهان و در این زمان هیچ کس نمی تواند خود را بیگناه بداند. تصویری که کلمانس از خود عرضه می کند ناگهان تصویر خود ما می شود. این کتاب کوچک آینه تمام نمای روزگار ما و انسان امروز است.

سقوط را باید یک رمان فلسفی محسوب کرد. رمانی که در چه زمان انتشار و چه در حال حاضر همواره طرفداران زیادی داشته است. این کتاب در سال 1956 به چاپ رسیده و تا به امروز به زبان های زیادی ترجمه شده است.

چاپ جدید رمان سقوط در 88 صفحه و با قیمت 20 هزار تومان از سوی انتشارات علمی و فرهنگی وارد بازار نشر شده است.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "خلاصه تاریخ هنر و سقوط تجدید چاپ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه تاریخ هنر و سقوط تجدید چاپ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید