جشنواره انار جوشقان کاشان مهر امسال برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، جشنواره انار جوشقان کاشان مهر امسال برگزار می گردد.

جشنواره انار جوشقان کاشان مهر امسال برگزار می گردد

احمد دانایی نیا، رئیس اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی شهرستان کاشان به ظرفیتهای پنهان و آشکار روستاها در توسعه حوزه های مختلف مالی و توریستی اشاره نمود و گفت: برگزاری جشنواره های محلی روستایی امکان مناسبی برای توسعه توریستی روستایی است و با توجه به این موضوع، می کوشیم از روستاهای کاشان در جهت توسعه توریستی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بازدید از منطقه ها روستایی شهرستان کاشان ابراز داشت: یکی از این روستاها، جوشقان است که دارای قابلیت های فراوان توریستی در زمینه های متنوع است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی کاشان توضیح داد: جشنواره های محلی علاوه بر جذب توریستان به منطقه ها روستایی می توانند بر افزایش اشتغال، افزایش عایدی، توانمند سازی مردم روستایی، پی بردن به اهمیت محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن، کاهش مهاجرت از روستا به شهر، افزایش فراوری صنایع دستی، حفظ و نگهداری از بناهای تاریخی نقش مهمی ایفا نمایند.

وی اظهار داشت: برگزاری جشنواره های محلی به لحاظ اجتماعی و فرهنگی، مالی، کالبدی و زیست محیطی در توسعه روستایی مؤثر است.

دانایی نیا اضافه کرد: محصول انار جوشقان یکی از قابلیت های مهم این روستا است که می تواند الگوی مناسبی برای توریستی کشاورزی یا توریستی مزرعه برای توسعه روستا و رونق مالی آن باشد.

وی از برگزاری جشنواره انار جوشقان در روزهای 27 و 28 مهر اطلاع داد و اظهار داشت: این جشنواره در تقویم توریستی شهرستان کاشان ثبت شده و امید است با برگزاری آن و دیگر رویدادهای فرهنگی که در تقویم توریستی شهرستان کاشان ثبت شده است، بتوان به توزیع توریست در فصول مختلف سال در منطقه ها مختلف روستایی یاری کرد.

منبع: همگردی

به "جشنواره انار جوشقان کاشان مهر امسال برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره انار جوشقان کاشان مهر امسال برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید