تلاش برای افزایش تنفس وام ازدواج، مبلغ وام ازدواج 1401 فعلا معین نیست

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به تلاش معاونت امور جوانان برای تسهیل شرایط بازپرداخت وام ازدواج، گفت: در تلاش هستیم تا مدت تنفس (مدت زمان بین اعطای تسهیلات تا سررسید اولین قسط) وام ازدواج جوانان را افزایش دهیم تا زوجین توانایی بازپرداخت این وام را داشته باشند.

تلاش برای افزایش تنفس وام ازدواج، مبلغ وام ازدواج 1401 فعلا معین نیست

مهدی متقی فر در گفت وگو با وبلاگ آمیتیس تک، درباره افزایش مدت تنفس (مدت زمان بین اعطای تسهیلات تا سررسید اولین قسط) وام ازدواج جوانان، اظهار کرد: این امر در پیش نویس قانون تسهیل ازدواج جوانان که هم اکنون در مرکز پژوهشهای مجلس در حال بررسی است لحاظ شده و در صورت تصویب مجلس محقق می شود.

وی با بیان اینکه رقم وام ازدواج در سال 1401 هنوز مشخص نیست و باید منتظر تصویب لایحه بودجه 1401 در مجلس ماند، خاطر نشان کرد: دولت از مجلس درخواست کرده تا مطابق با آیین نامه طراحی شده از سوی سازمان برنامه و بودجه اختیار انجام تغییراتی در بازپرداخت و مبلغ وام ازدواج را داشته باشد اما مبلغ نهایی وام ازدواج 1401 هنوز مشخص نیست.

متقی فر همچنین با بیان اینکه در حال حاضر سن ازدواج بالا رفته است، درباره لزوم تدوین دستورالعمل هایی برای پرداخت وام ازدواج در جهت افزایش رغبت جوانان به ازدواج، اضافه نمود: افزایش سن ازدواج، مساله کنونی ما است. به طور کلی اعتقاد ما این است که کودک همسری فرهنگی شایع و دارای مشمولیت در کشور نیست و استثنائا در برخی استانهای کشور وجود دارد که آن هم با فرهنگ سازی درست قابل حل است. در واقع در حال حاضر مساله ما بالا رفتن سن ازواج و نه کودک همسری است. ما قائل به این هستیم که اکنون سن ازدواج بالا رفته و باید کمک کنیم این سن کاهش پیدا کند. حتما آیین نامه هایی نیز در این راستا وجود دارد و تسهیلات بر اساس این آیین نامه ها پرداخت می شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان همچنین در بخش پایانی سخنان خود درباره تبعات سایت های همسریابی غیر قانونی و مراجعه متاهلان به آن ها، شرح داد: قطعا اگر ما در زمینه همسریابی برای جوانان طرح داشته باشیم می توانیم به پیدا کردن مورد مناسب ازدواج کمک کنیم. متاسفانه چون این فضا مدیریت شده نیست، طبیعتا آنچه مورد توقع هست اتفاق نمی افتد. از این رو باید یک مدل و چارچوبی برای آن وجود داشته باشد تا بر اساس نیاز جامعه معرفی ها انجام شده و دچار آسیب ها و انحرافات این چنینی نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلاش برای افزایش تنفس وام ازدواج، مبلغ وام ازدواج 1401 فعلا معین نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش برای افزایش تنفس وام ازدواج، مبلغ وام ازدواج 1401 فعلا معین نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید