تفریحات آبی هیجان انگیز در سفر به مالدیو

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، برای گردشگرانی که عاشق هیجان، تفریحات آب و ماجراجویی هستند، خرید بلیط هواپیما مالدیو جزو برترین فرصت های زندگی شان به شمار میرود. تفریحات مالدیو که در انواع گوناگون و متنوع برای گردشگران فراهم شده اند، از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به مالدیو هستند.

تفریحات آبی هیجان انگیز در سفر به مالدیو

درواقع، در کنار منظره ها و طبیعت فوق العاده مالدیو، بازدید و سرگرمی در جزایر مالدیو و وجود سرگرمیات مهیج مجذوب کنندهیت سفر را چندین برابر می نمایند.

کاتاماران

کاتاماران جزو برترین و متفاوت ترین سرگرمیات مالدیو است و از انجام آن بسیار لذت خواهید برد. کاتاماران شامل قایقرانی در آب های مالدیو و غوطه ور شدن در اقیانوس شگفت انگیز با منظره ها زیبای جزایر اطراف و میان آرامشی دست نیافتنی است. چنین، قایقرانی لذت بخش را در هیچ جای دیگری تجربه نخواهید کرد.

برترین زمان انجام کاتاماران: نوامبر تا آوریل

شنا: لازم نیست

نکته: با داشتن دوربین عکاسی باکیفیت می توانید عکس های فوق العاده زیبا بگیرید.

هزینه تقریبی: 70 الی 90 دلار برای هر فرد

کایاک سواری

کایاک سواری از جمله سرگرمیاتی است که امروزه در بیشتر مقاصد ساحلی جهان رایج شده و هواداران زیادی دارد. در مالدیو هم می توانید میان آب های اقیانوس عظیم و چشمگیر قایقتان را بچرخانید و از کایاک سواری لذت ببرید.

برترین زمان انجام کایاک سواری: آوریل تا اکتبر

شنا: ترجیحا ضروری است

نکته: کایاک سواری در اقیانوس به مدت دو ساعت رایگان است و برای انجام آن حتما از راهنمایان یاری بگیرید.

هزینه تقریبی: 30 الی 50 دلار برای هر فرد

غواصی سطحی

برای بسیاری از کسانی که شنا بلد نیستند، غواصی و کشف جهانی زیر آب یک رویا به شمار میرود. اما خیالتان راحت باشد که در مالدیو حتی افرادی که شنا بلد نیستند، می توانند با استفاده از ماسک و باله های غواصی به اعماق اقیانوس بروند و از شگفتی های زیر آب متحیر و هیجان زده شوند. افراد غیرشناگر در سفر به مالدیو سرگرمی زیبای غواصی سطحی را از دست ندهند و از این فرصت زیبا نهایت استفاده را نموده و لذت ببرند.

برترین زمان انجام غواصی سطحی: ژوئیه تا سپتامبر

شنا: در سطح ابتدایی و در حد شناور بودن و پا زدن

نکته: احتیاجی نیست برای غواصی سطحی یک شناگر حرفه ای باشید. اگر از رفتن به آب های عمیق واهمه دارید، می توانید در آب های کم عمق غواصی کنید.

هزینه تقریبی: 85 دلار برای هر فرد

کایت سواری

یکی از مهیج ترین و بی نظیرترین سرگرمیات مالدیو، قطعا کایت سواری است. تصور کنید همانند یک کایت (بادبادک) به روی اقیانوس وسیع و عظیم پرواز می کنید. کایت سواری مخصوص کسانی است که ورزش و هیجان را به طور همزمان دوست دارند. اگر عاشق هیجان و آدرنالین هستید، در سفر به مالدیو کایت سواری را امتحان کنید.

برترین زمان انجام کایت سواری: آوریل تا اکتبر

شنا: احتیاج نیست

نکته: با چشم های باز کایت سواری کنید و طعم هیجان را بچشید.

هزینه تقریبی: 60 الی 90 دلار برای هر فرد

قایق های کف شیشه ای

اخیرا یکی از رایج ترین سرگرمیات شهرهای ساحلی جهان، سوار شدن بر قایق های کف شیشه ای است که با استقبال زیادی هم روبرو می گردد. تصور کنید در یک قایق کف شیشه ای نشسته اید و اقیانوس آبی رنگ، ماهی های رنگارنگ و گیاهان دریایی از زیر پاهایتان سُر می خورند! نشستن در قایق کف شیشه ای مانند آن است که روی اقیانوس راه می روید و این حس واقعا زیبا و هیجان انگیز است به حدی که بسیاری از کسانی که با خرید بلیط هواپیما چارتر به مالدیو سفر می نمایند حتما از این سرگرمی نهایت استفاده را می برند.

برترین زمان سوار شدن به قایق کف شیشه ای: آوریل تا اکتبر

شنا: احتیاج نیست

نکته: چشم از موجودات زیبایی که از زیر قایقتان عبور می نماید، برندارید که لحظه بسیار زیبایی است.

هزینه تقریبی: حدود 30 دلار

جت اسکی

جت اسکی، سرگرمی زیبا و مهیجی که در هیچ مقصد ساحلی نباید از دست داد. در مالدیو هم، لذت جت اسکی در اقیانوس بی کران لذت دیگری دارد. سرعت و هیجان و یک خاطره به یاد ماندنی را با جت اسکی در مالدیو تجربه کنید.

برترین زمان انجام جت اسکی: آوریل تا اکتبر

شنا: احتیاج نیست

نکته: جلیقه نجات حتما بپوشید و در صورتی که تجربه سوار شدن به جت اسکی را ندارید، از یک راهنما یاری بگیرید.

هزینه تقریبی: بسته به جت اسکی که انتخاب می کنید و به ازای هر 20 دقیقه، حدود 70 الی 185 دلار

دیدنی دلفین ها

دلفین ها موجودات بسیار دوست داشتنی و دلبر هستند و با شیرین کاری ها و استعدادهایشان همواره تعجب بازدید نمایندگان را برانگیخته اند. در ساحل لوینا ماهیگیران شما را با قایق به دیدنی دلفین ها می برند. دیدنی دلفین های رنگارنگ و شیطنت آن ها و نمایش های بی نظیرشان بسیار دلنشین و مجذوب کننده است.

برترین زمان دیدنی دلفین ها: فوریه تا آوریل

شنا: احتیاج نیست

نکته: برای دیدنی دلفین ها صبح زود بیدار شوید و اگر در فاصله درست زمانی سوار قایق شوید، دلفین های بیشتری دیدن خواهید کرد.

هزینه تقریبی: 15 تا 18 دلار برای هر فرد

مسابقه عظیم ماهیگیری

شاید ماهیگیری کاری بسیار ساده به نظر بیاید اما انتظار این را نداشته باشید که در مالدیو، آن هم در یک مسابقه عظیم ماهیگیری این کار خیلی آسان باشد. روبرو شدن با نمونه های نادر ماهی ها نظیر ماهی تُن، ماهی بادبان و ... در مسابقه عظیم ماهیگیری بسیار هیجان انگیز است. اگر به ماهیگیری علاقه مند هستید و فکر می کنید مهارت کافی برای شرکت در مسابقه عظیم ماهیگیری دارید، این فرصت را در سفر به مالدیو از دست ندهید.

برترین زمان شرکت در مسابقه عظیم ماهیگیری: نوامبر تا مارس

شنا: احتیاج نیست

نکته: احتیاجی نیست که شما همراهتان چیزی ببرید. کارکنان طعمه ماهی در اختیارتان قرار خواهند داد.

هزینه تقریبی: هزینه یک فرد 85 دلار، هزینه شش عضو 650 دلار

بنانا سواری

امروزه، بناناسواری هم جزو محبوب ترین سرگرمیات آبی جهان به شمار میرود. سوار یک قایق بادی که شبیه بنانا (موز) است، می شوید و سپس روی امواج اقیانوس با سرعت سُر می خورید. بناناسواری یکی از برترین سرگرمیاتی است که می توانید با دوستانتان انجام دهید و لذت ببرید.

برترین زمان بناناسواری: آوریل تا اکتبر

شنا: احتیاج نیست

نکته: جلیقه نجات بپوشید و به توصیه های راهنما عمل کنید.

هزینه تقریبی: حدود 60 الی 80 دلار برای هر فرد

پیاده روی زیر آب

بشر توانسته با پیشرفت روز به روز علم و فناوری و تکنولوژی غیرممکن ها را ممکن سازد. چه کسی فکر می کرد روزی می توان در کف اقیانوس به آن عظیمی به پیاده روی پرداخت! یکی از برترین ورزش ها و سرگرمیات آبی در مالدیو پاده روی زیر آب است. در این ورزش شما با استفاده از تجهیزاتی قادر خواهید بود روی کف اقیانوس قدم بزنید و تمام موجودات آبزی و جهانی شگفت انگیز زیر آب را از نزدیک لمس و مشاهده کنید.

برترین زمان پیاده روی زیر آب: ژانویه تا آوریل

شنا: احتیاج نیست

نکته: ماسک های اکسیژن باید کاملا روی صورتتان فیکس شوند.

هزینه تقریبی: حدود 150 دلار برای هر فرد

منبع: گردشبان

به "تفریحات آبی هیجان انگیز در سفر به مالدیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفریحات آبی هیجان انگیز در سفر به مالدیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید