تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تعاونی راهنمایان با نام کسرا تاسیس شد. این تعاونی مختص راهنمایان نیست و تنها ابتکار عمل آن با کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری است. از این رو تمامی فعالان گردشگری می توانند به عضویت این تعاونی درآیند.

تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد

آرش نورآقایی رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور، اصلی ترین هدف راه اندازی این تعاونی را ایجاد فضای کسب عایدی در ایام غیرا وج سفر برای فعالان این عرصه مطرح نمود و اضافه نمود:

از آنجایی که گردشگری، صنعتی فصلی است و به شدت از این موضوع تاثیر می پذیرد، ما درصدد هستیم از این طریق ساختاری ایجاد کنیم که راهنمایان گردشگری و دیگر فعالان این صنعت بتوانند در ایامی که فصل اوج سفر محسوب نمی گردد نیز از این طریق عایدیزایی نمایند.

به گفته وی، طبق اساسنامه این تعاونی تازه تاسیس، اعضای آن می توانند به احیای اماکن تاریخی و تغییر کاربری آن نیز بپردازند و بیشتر در نظر دارند در منطقه ها محروم و کم بازدیدتر این اقدام را صورت دهند. بعلاوه این تعاونی درخصوص ترویج صنایع دستی منطقه ها محروم نیز فعالیت های مالی را شکل خواهد داد.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور بعلاوه تاکید نمود که تشکل راهنمایان حالا بعد از قریب به 10 سال به این اندازه از پختگی رسیده است که فعالیتی مالی را در این قالب پیش ببرد و در چارچوب توسعه پایدار قدم بردارد.

منبع: کجارو / دنیای اقتصاد

به "تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعاونی راهنمایان گردشگری تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید