ترک سیگار به شیوه رامبد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مجری خندوانه گفت: از 6 سال پیش به صورت ناگهانی تصمیم به ترک سیگار گرفتم.

ترک سیگار به شیوه رامبد

جناب خان در برنامه پربیننده خندوانه به رامبد جوان گفت: رامبد، یک سری عادت های خوب داری که اینا رو خیلی می خوام. مثلا سیگار رو ترک کردی که این کار خیلی جالبیه و دست زدن داره واقعا. چند وقت شده الان؟، رامبد هم در پاسخ گفت: شش سال و تقریبا سه ماه. از شب اول دی که روز تولدمه، سر فیلم نگار، وسط کشیدن یکهو گفتم دیگه نمی کشم. سیگار رو انداختم تا الان. او در پاسخ به سوال جناب خان که هوسشم نمیاد؟، گفت: الان دیگه نه، الان انگار اصلا هیچ وقت سیگاری نبودم، ولی قطعا یک عالمه دفعه وسوسه شدم. حالا سوال این است که آیا این روش برای همه کارایی دارد یا نه؟

2 روش اصلی ترک سیگار

رامبد ناگهانی و به یک باره تصمیم گرفته که دیگر سیگار نکشد و آن را کنار گذاشته است. در روش های ترک سیگار، بحث های مختلفی مطرح بوده است، اما دو روش اصلی وجود دارد: 1- روش ترک تدریجی و 2-روش ناگهانی و یک باره. درباره هر دوی این روش ها، پژوهش های متعددی اجرا شده که هرکدام شان موافقان و مخالفانی دارند.

ترک تدریجی، اصولی تر است؟

درباره ترک تدریجی سیگار، استدلال بر این است که، چون یک فرد به تدریج سیگاری شده و مغزش هم به صورت تدریجی با مسئله استعمال نیکوتین درگیر شده، برای این که مغز بتواند بدون نیکوتین همان کارایی قبلی را داشته باشد و شوک ناگهانی به آن وارد نگردد، به تدریج هم باید حذف بگردد و به این روش، ترک اصولی تری اتفاق می افتد. هواداران این روش می گویند ترک های ناگهانی، لحظه ای و مقطعی است و احساسات در آن نقش پررنگی دارد.

انگیزه های سلبی و ایجابی، رمز پیروزیت در ترک ناگهانی.

اما مدل دیگر ترک سیگار، شیوه ای است که رامبد جوان از سال 94 با همان روش پیروز شده سیگار را تا امروز به مدت شش سال کنار بگذارد که تصمیم تحسین برانگیزی محسوب می گردد. افرادی که با روش ترک ناگهانی، سیگار را کنار می گذارند و پیروز می شوند، طبق نتایج پژوهش های متعدد، محدود هستند، اما نکته مهم و جالب این پژوهش ها این بود که انگیزه و اراده افرادی که در این حالت پیروز به ترک می شوند، بسیار بالا بوده است. حالا این انگیزه ها هم ایجابی بودند به این معنا که اگر من پیروز به ترک شوم یک سری اتفاقات خوب برای من و سلامتی ام می افتاد و هم انگیزه های سلبی به این معنا که اگر من ترک کنم، یک سری اتفاقات ناخوشایند از من دور خواهد شد، بار منفی اجتماعی ام از بین می رود، گزینه های بهتری برای ازدواج خواهم داشت، شرایطم در محیط کار بهتر خواهد شد و...؛ بنابراین پیروزیت در این روش ترک، احتیاج به انگیزه های سلبی و ایجابی بسیار بالایی دارد.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم یک نتیجه گیری داشته باشیم، پیروزیت در ترک ناگهانی سیگار بستگی به شخصیت افراد، مقدار مصرف، سابقه زمانی مصرف و... دارد و به طور کلی، جسورترها، افرادی با قدرت رسیک پذیری بالا و انگیزه های بسیار قوی، در ترک ناگهانی پیروز ترند.

منبع: خراسان

وبلاگ آمیتیس تک وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ترک سیگار به شیوه رامبد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترک سیگار به شیوه رامبد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید