تحول دنیای پزشکی با 5G ، جراحی بیماران از راه دور ، کاهش هزینه های درمان

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، این روزها بسیاری از کشورها به فکر توسعه اینترنت 5G افتاده اند. شاید تصور کنید این اینترنت صرفا روی سرعت ارتباطات موثر است اما جالب است بدانید دنیای پزشکی نیز از حوزه هایی است که از توسعه اینترنت 5G سود بسیاری می برد.

تحول دنیای پزشکی با 5G ، جراحی بیماران از راه دور ، کاهش هزینه های درمان

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، انجام عمل جراحی از راه دور و برای مثال هزاران مایل دورتر با یاری اینترنت 5G امکان پذیر خواهد شد.

اگر تصور می کنید این موضوع قابل اجرا نیست جالب است بدانید که پزشکان در چین با یاری اینترنت 5G عمل جراحی انجام داده اند و از تقریباً 1900 مایل دورتر یک دستگاه تحریک نرون را در مغز بیماری پارکینسونی کاشته اند. این کار به اینترنت قوی، متصل و قدرتمند احتیاج دارد چرا گه حتی یک صدم ثانیه تاخیر می تواند روند جراحی را مختل کند.

این فناوری می تواند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خصوصی یاری کند که با قدرت بیشتری به بیماران خدمات ارائه دهند. در ژانویه امسال، پزشکان چینی از راه دور برای فیلمبرداری از بینایی حیواناتی دریایی مثل فک و جراحی این حیوانات از اینترنت 5G استفاده نموده بودند. به گفته رسانه های دولتی چین، دو ماه بعد نوبت یک انسان بود یعنی همان بیمار مبتلا به پارکینسون که 1900 مایل از پکن دور بود.

این ایده جراحی بی شباهت به فیلمهای علمی و تخیلی نیست اما واقعا حقیقت دارد. تا کنون ، جراحی از راه دور با استفاده از شبکه های بی سیم غیرممکن بود ، زیرا مدت زمان تاخیر بین ورودی و خروجی حدود یک چهارم ثانیه و گاهی اوقات تا 2 ثانیه طول می کشید این تاخیر می توانست برای بیمار کشنده باشد. اما اکنون ،5G وعده داده است همه این موارد را تغییر دهد و تأخیر را به حدود 2 میلی ثانیه کاهش دهد.

منبع: انتخاب

به "تحول دنیای پزشکی با 5G ، جراحی بیماران از راه دور ، کاهش هزینه های درمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول دنیای پزشکی با 5G ، جراحی بیماران از راه دور ، کاهش هزینه های درمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید