تجهیزات پزشکی با پوشش های ضدمیکروبی ALD ایمن تر می شوند خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، یک شرکت فنلاندی نشان داده است که پوشش های لایه اتمی آن ها می تواند خواص ضدمیکروبی جالب توجهی داشته باشد و از آن ها می توان برای فراوری ادوات پزشکی و پروتز ها استفاده کرد.

تجهیزات پزشکی با پوشش های ضدمیکروبی ALD ایمن تر می شوند خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری وبلاگ آمیتیس تک، گروه پیکوسان (Picosun Group)، ارائه دهنده فناوری های پیشرو و راهکار های پوشش فیلم نازک AGILE ALD® (رسوب لایه اتمی) خاطرنشان کرد از پوشش های به دست آمده با روش ALD این شرکت خواص ضدمیکروبی بسیار عالی به دست آمده است.

پوشش های اکسید ALD متعددی که با فرآیند های پیکوسان لایه نشانی شده اند، کاهش قابل توجه رشد میکروبی را نشان می دهند و مقادیر کمی آلودگی اندوتوکسین باکتریایی دارند. پوشش های این شرکت توسط یک آزمایشگاه شخص ثالث مستقل مطابق با استاندارد ضدمیکروبی ISO 22196: 2011 و استاندارد های اندوتوکسین باکتریایی ANSI / AAMI ST 72: 2019 آنالیز شدند. این نتایج، همراه با آزمایش های قبلی که اعتبار سمیت غیرسلولی فیلم های ALD پیکوسان را تأیید می نماید، ایمنی و مزایای آسپتیک این مواد را در دستگاه های پزشکی ثابت می نماید.

میلیون ها نفر در سراسر دنیا با ایمپلنت های پزشکی زندگی می نمایند و گرایش به سمت راهکار های پیچیده تر است که میکروالکترونیک بسیار پیشرفته را با دستگاه های کوچک سازی شده در مناطق حساس بدن مانند مغز، ستون فقرات، چشم ها و قلب ترکیب می نماید. محافظت از این دستگاه ها در برابر محیط خورنده بدن انسان با توجه به ایمنی، عملکرد صحیح و طول عمر ایمپلنت از اهمیت بالایی برخوردار است.

پیکوسان به دنبال ارائه راهکار های ALD برای فراورینمایندگان دستگاه پزشکی است. پوشش های بسیار نازک و زیست سازگار ALD پیکوسان، کپسوله سازی هرمتیک دستگاه کاشته شده را با کسری از ضخامت فیلم در مقایسه با سایر روش های پوشش دهی و با یکنواختی و انطباق پذیری برتر، تضمین می نماید که حتی در کوچکترین جزئیات دستگاه، پوششی بدون سوراخ وجود دارد. عمر طولانی و قابلیت اطمینان ایمپلنت باعث کاهش احتیاج به جراحی های اصلاحی یا جایگزینی می گردد، بنابراین در هزینه های اقامت در بیمارستان صرفه جویی می گردد و کیفیت زندگی بیمار بهبود می یابد. برای فراورینمایندگان، پوشش محافظ هرمتیکی امکان استفاده از مواد پایه رایج تر را فراهم می نماید، به عنوان مثال فولاد های ضدزنگ به جای فلزات گران بها، که به نوبه خود فرایند فراوری را آسان می نماید و باعث صرفه جویی در هزینه ها می گردد.

چندی پیش پیکوسان خاطرنشان کرد که با لایه نشانی اتمی روی سطح چاقو های جراحی، کیفیت آن ها را به گونه ای ارتقا داده که ایمنی عمل های جراحی به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.

پیکوسان پیشرفته ترین راهکار های پوشش نازک AGILE ALD® (رسوب لایه اتمی) را برای صنایع مختلف ارائه می دهد. امروزه تجهیزات PICOSUN® ALD در صنایع پیشرو در سراسر دنیا در ساخت محصولات مختلف استفاده می گردد. پیکوسان در فنلاند استقرار داشته و با شرکت های تابعه در آلمان، آمریکا، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، چین و تایوان، هند و فرانسه و یک شبکه فروش و پشتیبانی در سراسر دنیا دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تجهیزات پزشکی با پوشش های ضدمیکروبی ALD ایمن تر می شوند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات پزشکی با پوشش های ضدمیکروبی ALD ایمن تر می شوند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید