آنالیز مسائل مدیریتی استقلال در این فصل، اوضاع گل و بلبل نیست!

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تیم فوتبال استقلال در ابتدای فصل با تغییرات مهمی در ارکان مدیریتی روبرو شد و این تغییرات باعث بازگشت آرامش به این تیم شد. از مهم ترین عواملی که بعد از تغییر مدیریت آرامش را به این تیم بازگرداند، تعامل جالب پیش آمده بین سرمربی و مدیرعامل تازه بود تا این تعامل منجر به تزریق آرامش به مجموعه تیم گردد.

آنالیز مسائل مدیریتی استقلال در این فصل، اوضاع گل و بلبل نیست!

با گذشت 20 هفته از رقابتهای لیگ برتر چنین به نظر می رسد شرایط در این باشگاه بر خلاف تصویرسازی هایی که صورت می گیرد چندان هم ایده آل نیست و آبی های مرکز با مسائلی دست و پنجه نرم می نمایند که چندان هم بی ارتباط با بخش مدیریت نیست. بعضی از مواردی که در این خصوص می توان به آن اشاره نمود به توضیح زیر است.

پرداختی به بازیکنان

در حالی که لیگ برتر هفته بیستم خود را هم پشت سر گذاشت و این به معنای عبور از دو سوم فصل است و قاعدتاً در چنین ایامی باشگاه ها باید بالای 60 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و اعضای کادر فنی را پرداخت نموده باشند، در استقلال پرداختی ها به طور میانه 30 تا 35 درصد است که این کمتر از حد انتظار می باشد.

از جمله موارد مهمی که در این خصوص می توان به آن اشاره نمود این است که در ابتدای فصل قرارداد بازیکنان (تازه) استقلال با فرمول تازهی منعقد شد و عموماً بازیکنان و به خصوص بازیکنان تازه در قراردادشان یک مبلغ پایه دارند که چندان چشمگیر نیست و به ازای هر مقدار حضور آنها در زمین و کارایی شان آبشن های جداگانه دریافت می نمایند.

این نوع قرارداد بستن در نفس کاری جالب و خوب است که خیلی از باشگاه های بزرگ جهان هم با همین فرمول بازیکن استخدام می نمایند و باعث می گردد انگیزه بازیکنان برای جلب رضایت سرمربی و حضور در ترکیب بیشتر گردد و در نهایت هم بازیکنی بیشتر دستمزد بگیرد که بیشتر بازی نموده است. به عنوان مثال قرارداد بازیکنی که به نظر می رسد 4 تا 5 میلیارد است، مبلغ پایه 2 میلیاردی دارد و مابقی مبلغ به ازای حضور وی در هر بازی به مبلغ قرارداد اضافه می گردد. اما نکته اینجاست که استقلالی ها عمدتاً همین مبلغ 30 تا 35 درصد را هم از مبالغ پایه قراردادی شان دریافت نموده اند.

اسپانسر 500 میلیاردی

باشگاه استقلال در حالی با مسائل عدیده اقتصادی روبرو است که مصطفی آجورلو در بدو ورودش به استقلال به عنوان مدیرعامل مدعی شد اسپانسر 500 میلیاردی برای این باشگاه آورده و قاعدتاً اگر این موضوع صحت داشت تا امروز که دو سوم از لیگ برتر سپری شده باید بیش از 250 تا 300 میلیون به این باشگاه تزریق می شد و در این صورت دریافتی بازیکنان به مراتب بیش از چیزی می شد که الان هست.

رسانه رسمی باشگاه استقلال در روز 29 آبان به صورت رسمی از کارگزار تازه خود رونمایی کرد و کف مبلغ قرارداد را نیز 500 میلیون اعلام نمود. آنها به همین دلیل پیگیر تبلیغات محیطی هم بودند که بعد از دریافت حق تبلیغات محیطی چالش های سنگینی بین سازمان لیگ و این باشگاه پیش آمد.

تصویری از معرفی کارگزار تازه استقلال با کف قیمت 500 میلیارد در رسانه رسمی این باشگاه

زمین تمرین

یکی از گلایه هایی که فرهاد مجیدی به صورت مستقیم بارها آن را تکرار نموده، فقدان زمین تمرین مناسب است. آبی پوشان بر خلاف یکی دو فصل اخیر بابت در اختیار داشتن زمین تمرین مناسب در مضیقه هستند.

باشگاه استقلال ماه هاست در زمین تمرین مجموعه ورزشی آرارات تمرین می نماید که این زمین تمرین هم مسائل خاص خودش را دارد و از کیفیت لازم برای میزبانی از تمرینات آبی پوشان برخوردار نیست.

سربازی دو بازیکن

شاید یکی از مهم ترین چالش های این فصل باشگاه استقلال اعزام دو بازیکن به خدمت سربازی بود. با اینکه اعزام به خدمت بازیکنان فوتبال اصلاً امر بعیدی نیست و تمام باشگاه ها به علاوه تمام بازیکنان با این مورد روبرو هستند، اما باشگاه استقلال در این خصوص غافلگیر شد. صحبت های دوشنبه شب سیاوش یزدانی در رسانه ملی هم ابعاد تازهی از این موضوع باز کرد و معین شد تیم مدیریتی باشگاه استقلال در این زمینه اشتباهات عجیب و بزرگی داشته و خاتمه بازیکن ملی پوش استقلال بعد از گلایه های فراوان برای حل مشکلش ناچار به التماس شد.

اتفاقاتی که برای باشگاه استقلال سر اعزام یزدانی و مرادمند به خدمت سربازی افتاد در شان این باشگاه بزرگ و مدعی قهرمانی نیست و ممکن است لطماتی جبران ناپذیر به این باشگاه وارد کند.

مشابه این اتفاق در تاریخ باشگاه استقلال بی سابقه است و این موضوع وقتی عجیب تر می گردد که مدیرعامل باشگاه استقلال فردی نظامی با درجه عالی و کاملاً مشرف به قوانین نظام وظیفه است و از آن گذشته سال ها در باشگاه های نظامی مدیریت نموده و به قوانین سربازی بازیکنان فوتبال اشراف کامل دارد.

جدایی عارف آقاسی

در حالت طبیعی استقلالی ها با آگاهی که از سرباز شدن یزدانی و مرادمند داشتند باید در پنجره زمستانی جابجایی اقدام به خرید حداقل دو مدافع میانی می کردند که نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه آنها یک مدافع میانی ملی پوش به نام عارف آقاسی را هم به راحتی از دست دادند.

قطعاً ادامه حضور عارف آقاسی در استقلال می توانست مانع از ورود این تیم به بحران کمبود مدافع میانی در یک سوم به جای مانده مسابقات گردد؛ که این اتفاق نیفتاد.

عارف آقاسی مدافع میانی استقلال که در نیم فصل از این تیم جدا شد

لوگوی قرمز یک رسانه

یکی از عجیب ترین رفتارهای آجورلو در شب نشست هم اندیشی باشگاه، سازمان خصوصی سازی و پیشکسوتان رخ داد که وی در حرکتی عجیب لوگوی یک رسانه رسمی را به علت رنگ قرمز بادگیر میکروفونی که در دست خبرنگار بود کشید. سطح این حرکت به حدی پایین بود که آجورلو بلافاصله به صورت رسمی از رفتارش عذرخواهی کرد.

درست ساعاتی پس از این اتفاق رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رسانه ملی ضمن انتقاد از این رفتار آجورلو مدعی شد با شناختی که از قدیم نسبت به او دارد می داند که وی از قدیم به رنگ قرمز و رقیب سنتی استقلال گرایش داشته که این ادعای درویش با هیچ واکنشی از سوی آجورلو یا اطرافیانش و یا حتی باشگاه استقلال روبرو نشد.

مدیرعامل استقلال هنگام کشیدن لوگوی قرمز رنگ میکروفون خبرنگار

منبع: خبرگزاری مهر

به "آنالیز مسائل مدیریتی استقلال در این فصل، اوضاع گل و بلبل نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مسائل مدیریتی استقلال در این فصل، اوضاع گل و بلبل نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید