کدام استان ها بارانی می گردد؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش هایی از کرمان و شمال خلیج فارس اطلاع داد.

کدام استان ها بارانی می گردد؟

صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: امروز پنج شنبه 10 مهرماه رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور، بخش هایی از کرمان و شمال خلیج فارس پیش بینی می گردد. برای امروز بارندگی و وزش باد شدید موقتی در استان های خوزستان، لرستان، مناطق ساحلی بوشهر و شمال خلیج فارس شدت بیشتری دارد و سبب مواج شدن دریا به ویژه در سواحل شمالی بوشهر و خوزستان خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: در روزهای آدینه و شنبه به ویژه در ساعات بعد از ظهر با گذر امواج جوی از شمال غرب کشور در آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان و در روز شنبه 12 مهرماه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات البرز مرکزی نیز افزاش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده رخ می دهد.

وی اضافه نمود: در روز یکشنبه با تقویت و گسترش دامنه فعالیت این امواج همراه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر، گستره بارش، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر خواهد گرفت و دوشنبه 14 مهرماه علاوه بر این مناطق بارش به شمال شرق کشور گسترش خواهد یافت.

ضیاییان درباره هوای تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد و در روز شنبه کمی ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای 17 درجه سانتیگراد و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کدام استان ها بارانی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام استان ها بارانی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید