پیشنهاد ادغام دانشکده های طب ایرانی در دانشکده های پزشکی و داروسازی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، معاونت آموزشی وزارت بهداشت پیشنهاد نموده است دانشکده های طب ایرانی و مکمل در دانشکده های پزشکی و داروسازی ادغام شوند.

پیشنهاد ادغام دانشکده های طب ایرانی در دانشکده های پزشکی و داروسازی

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ آمیتیس تک، در نامه ای که از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دفتر طب ایرانی و مکمل ارسال شده آمده است اگرچه ممکن است در ظاهر این ادغام به معنای عقبگرد تلقی گردد، ولی اگر مشفقانه و بیطرفانه به موضوع نگاه گردد و در دانشکده های پزشکی و داروسازی شأن این طب به خوبی حفظ گردد، در میان و بلندمدت به نفع دانش آموختگان و نهایتاً مردم خواهد بود.

در این نامه آمده است: این ادغام می تواند با حفظ تمامی دستاورد هایی باشد که این دانشکده ها تا به امروز کسب نموده و حتی مدیریت سلامتکده ها و امکانات فراهم آمده می تواند با کمترین تغییرات در روال های جاری باقی بماند.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این نامه یادآور شده است: از آنجایی که ادغام باید با جلب مشارکت حداکثری و در نظر گرفتن تمامی ابعاد موضوع و بدون عجله باشد و تنها در صورتی این اتحاد می تواند منشاء خیر گردد که نظرات ذینفعان به خوبی شنیده و با تعامل دو طرفه انجام شده باشد.

در ادامه این نامه خطاب به دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت آمده است: خواهشمند است مدیریت کنید تا بدون تعصب و با نگاه روبه جلو برای بهره مندی حداکثری مردم از خدمات موثر طب رایج و طب ایرانی و مکمل، بحث های کارشناسی در آن دفتر شکل و نتیجه تحلیل به معاونت آموزشی منعکس گردد. البته کمیسیون رهیافت همگرائی این معاونت هم آمادگی همکاری برای تحلیل عمیق تر این راهبرد را دارد.

در این نامه تاکید شده است: نگاه معاونت آموزشی همگرائی حداکثری بین دانش و تجربه غنی گذشته با علوم نوین پزشکی و فراهم آوردن زمینه کشف مستندات ناب و منحصر به فردی است که می تواند از یک طرف به مرجعیت علمی یاری کند و از طرف دیگر زمینه حذف باور های غیرواقعی و خرافی را فراهم آورد و این مهم محقق نمی گردد مگر با فراهم آوردن زمینه گفتمان مثبت بین این دو نگاه به پزشکی و سلامت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پیشنهاد ادغام دانشکده های طب ایرانی در دانشکده های پزشکی و داروسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ادغام دانشکده های طب ایرانی در دانشکده های پزشکی و داروسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید