پنجمین فم تور طبیعت گردی در کردستان برگزار گردید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان از برگزاری موفقیت آمیز روز نخست پنجمین فم تور طبیعت گردی در منطقه سرشیو شهرستان مریوان اطلاع داد.

پنجمین فم تور طبیعت گردی در کردستان برگزار گردید

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، یعقوب گویلیان روز پنج شنبه 22 مهرماه 1400 در این باره گفت: این فم تور به سرپرستی رئیس گروه تبلیغات و بازاریابی معاونت گردشگری و سرمایه گذاری استان برنامه ریزی و اجرا شد که با توجه به اظهارات شرکت کنندگان یکی از برترین فم تورهای اجرا شده در سطح کشور بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اظهار کرد: شرکت کنندگان در این فم تور طبیعت گردی از جاذبه های شهرستان های مریوان، سقز و بانه بازدید خواهند کرد که در روز نخست آن مراحل مختلف تهیه گزو از درخت بلوط یا مازو به عنوان یکی از میراث های معنوی استان به وسیله اهالی منطقه برای حاضران در فم تور اجرا شد.

او مطرح کرد: بعلاوه با حضور اهالی روستای هنجیران یکی از روستاهای بکر و زیبای مریوان مراحل انجام و تهیه سقز طبیعی برای شرکت کنندگان در فم تور تشریح شد.

گویلیان با اشاره به اینکه در این فم تور مسیرهای تازه گردشگری استان در جنگل های منطقه سرشیو مریوان برای شرکت کنندگان تعریف و اجرا شد گفت: این تور با حضور 20 نفر از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی طبیعت گردی کشور، اساتید حوضه طبیعت گردی و بعلاوه فعالین فضای مجازی در زمینه طبیعت گردی و مشارکت بسیار مناسب مردم روستاهای منطقه سرشیو مریوان برگزار گردید.

منبع: توریسم آنلاین

به "پنجمین فم تور طبیعت گردی در کردستان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین فم تور طبیعت گردی در کردستان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید