هزینه سرگرمی در ارتفاعات تهران؛ از اسکی و تله کابین تا اسنوموبیل و بک جامپینگ

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرنگاران- همزمان با فصل سرما و سفیدپوش شدن ارتفاعات تنور پیست های اسکی داغ شده است. در تهران، پیست اسکی توچال حدود دو ماه است که بازگشایی شده و علاقه مندان به این ورزش با پرداخت 210 هزار تومان امکان استفاده از آن را دارند. از اسکی به عنوان ورزش گرانقیمت نام برده می گردد، اما یک ورزشکار مبتدی می تواند با یک و نیم میلیون تومان تجهیزات اولیه این ورزش را خریداری کند.

هزینه سرگرمی در ارتفاعات تهران؛ از اسکی و تله کابین تا اسنوموبیل و بک جامپینگ

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، به جز اسکی، تله کابین، تله سیژ، اسنوموبیل، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، بک جامپینگ و باشگاه تیراندازی از دیگر سرگرمی های فعلی در ارتفاعات به شمار می فرایند. در حال حاضر قیمت بلیت بانجی جامپینگ توچال تهران 145 هزار تومان است و هزینه رفت وبرگشت به ایستگاه هفتم توچال به 95 هزار تومان می رسد. بعلاوه با حدود 20 هزار تومان می گردد بلیت باشگاه تیراندازی و بک جامپینگ را خریداری کرد.

قیمت بلیت پیست و تجهیزات اسکی

اسکی به عنوان یکی از ورزش های گرانقیمت معرفی می گردد، اما یک ورزشکار مبتدی می تواند با حدود یک و نیم میلیون تومان تجهیزات اولیه آن را بخرد. خرید چوب اسکی و کلاه ایمنی بیشترین هزینه را به اسکی باز ها تحمیل می نماید.

همین حالا در سایت های خرید و فروش آنلاین یک جفت چوب اسکی آلپاین را 23 میلیون تومان آگهی نموده اند، اما با 500 هزار تومان می گردد مدل های دست دوم را خریداری کرد.

کلاه ایمنی یکی دیگر از تجهیزات اساسی در ورزش اسکی محسوب می گردد و با همین 500 هزار تومان امکان تهیه گزینه های مالی و ارزانقیمت وجود دارد. هرچند که در فروشگاه های لوازم ورزشی اغلب کلاه های ایمنی اسکی بیشتر از یک میلیون تومان قیمت دارند.

عینک مخصوص اسکی، ماسک مخصوص اسکی و دستکش نیز از دیگر تجهیزات مورد احتیاج برای اسکی سواری است. قیمت بعضی از عینک های مخصوص اسکی از مرز پنج میلیون تومان عبور نموده، اما مدل های ارزانقیمت را 100 هزار تومان می فروشند. با همین 100 هزار تومان می گردد ماسک مخصوص اسکی را خرید و برای دستکش هم دست کم به 150 هزار تومان احتیاج است.

به این ترتیب در مالی ترین حالت ممکن، یک اسکی باز مبتدی با کمتر از یک و نیم میلیون تومان می تواند چوب اسکی، کلاه ایمنی، دستکش، ماسک و عینک مخصوص این ورزش را تهیه کند. به این هزینه ها باید قیمت بلیت پیست اسکی را هم اضافه کنیم که در حال حاضر ارزش آن در توچال به 210 هزار تومان می رسد.

هزینه تله کابین و تله سیژ

تله کابین و تله سیژ یکی از سرگرمی های فعلی در ارتفاعات محسوب می شوند. بلیت تله کابین توچال تهران در سه حالت مختلف فروخته می گردد. قیمت بلیت رفت وبرگشت تله کابین ایستگاه اول به هفتم گران ترین گزینه به شمار می رود و ارزش آن 95 هزار تومان است.

اگر از ایستگاه اول توچال قصد عزیمت به ایستگاه پنجم را داشته باشید، باید 65 هزار تومان پرداخت کنید و این رقم برای رفت وبرگشت از ایستگاه اول به دوم 35 هزار تومان است. تله کابین فقط مختص تهرانی ها نیست و مثلا در شهر های مثل رامسر و نمک آبرود و ... امکان تجربه این سرگرمی وجود دارد.

قیمت بلیت تله کابین رامسر 85 هزار تومان است و این رقم در نمک آبرود به 55 هزار تومان و در لاهیجان به 50 هزار تومان می رسد. بعلاوه بلیت راستا 30 دقیقه ای تله سیژ توچال در حال حاضر 30 هزار تومان فروخته می گردد.

هزینه دیگر سرگرمی ها در ارتفاعات

اسنوموبیل، سورتمه سواری، بانجی جامپینگ، باشگاه تیراندازی و بک جامپینگ سرگرمی هایی هستند که امکان استفاده از آن ها در ارتفاعات وجود دارد. معادل فارسی اسنوموبیل ماشین برفرو است و قیمت بلیت اسنوموبیل سواری فعلا در تهران 90 هزار تومان است.

بانجی جامپینگ فعالیتی است که فرد با استفاده از طناب فنردار و محافظ خود را از اتفاع رها می نماید و هزینه بلیت آن در تهران به 145 هزار تومان رسیده است. در باشگاه تیراندازی می گردد بلیت آن را با 20 هزار تومان خریداری کرد. در این باشگاه امکان تیراندازی با کمان، کلت و تفنگ بادی وجود دارد و قیمت بلیت آن 20 هزار تومان است. بک جامپ که همان پرش از ارتفاع روی تشک است یکی دیگر از سرگرمی های حال حاضر در ارتفاعات است و برای تهیه بلیت آن باید حدود 25 هزار تومان پرداخت کرد.

قیمت بلیت پیست اسکی، تله کابین و سایر سرگرمی ها در ارتفاعات

پیست اسکی

210 هزار تومان

تله کابین

35 تا 95 هزار تومان

تله سیژ

30 هزار تومان

اسنوموبیل

90 هزار تومان

سورتمه سواری

45 هزار تومان

بانجی جامپینگ

145 هزار تومان

باشگاه تیر اندازی

20 هزار تومان

بک جامپینگ

25 هزار تومان

منبع: فرارو

به "هزینه سرگرمی در ارتفاعات تهران؛ از اسکی و تله کابین تا اسنوموبیل و بک جامپینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سرگرمی در ارتفاعات تهران؛ از اسکی و تله کابین تا اسنوموبیل و بک جامپینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید