دووم 4 قرار بود کاملا روندی متفاوت داشته باشد؛ گیم پلی این بازی لغو شده را ببینید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مجموعه دووم (Doom) یکی از پرطرفدارترین مجموعه ها در سبک شوتر است. این مجموعه سابقه زیادی در دنیای بازی های ویدئویی داشته و عناوین نسبتاً زیادی هم دارد. در سال 2016 ما شاهد یک عنوان تازه از دووم بودیم. بازی ای که پسوند خاصی نداشت و تنها نامش دوم بود. این درحالی است که قرار بود نام آن دووم 4 بوده و با چیزی که عرضه شد کاملاً تفاوت داشته باشد.

دووم 4 قرار بود کاملا روندی متفاوت داشته باشد؛ گیم پلی این بازی لغو شده را ببینید

حال تصاویری از بازی کنسل شده دووم 4 منتشر شد. این تصاویر نشان می دهند که بازی منتشر شده نیز عناصر اصلی عناوین دووم را در خود داشت. اولین تصویر نشان داده شده مبارزه با یک ایمپ (Imp) است. در این مبارزه شاتگان (Shotgun) همیشگی دووم نیز وجود داشته که باعث می گردد حس عناوین قدیمی را به کاربران القا کند. در ادامه شما یک مبارزه تن به تن را مشاهده خواهید کرد که به سبک خاص دووم به اتمام می رسد.

بازی دووم 4 به این علت عرضه نشد که تیم سازنده از محصول ساخته شده راضی نبودند. مدیر اقتصادی پروژه دووم 4 در خصوص این بازی گفت که گویی شخصیت خاصی نداشته و یک بازی مشابه ندای وظیفه (Call of Duty) است. همین باعث شد تا به طور کلی پروژه منحل شده و یک بازی کاملاً نو در مجموعه دووم ساخته گردد.

دووم دارای سبک بسیار خاصی است. به همین علت شرکت سازنده نیز کوشش می نماید تا این حالت را برای همواره حفظ کند. اندازه خشونت مجموعه دووم بسیار زیاد بوده و بعضی از افراد از این بازی ها لذت نمی برند. این در صورتی است که بسیاری از افراد از مجموعه دووم لذت برده و هوادار آن هستند.

شرکت سازنده بازی یعنی id Software تمام کوشش خود را در این مدت نموده تا کیفیت مجموعه دووم را بهتر کند. بازی دووم 2016 یک بازی بسیار خوب بود اما احتیاج به بهبود داشت. دووم ایترنال (Doom Eternal) آخرین عنوان عرضه شده از مجموعه دووم بوده که کیفیت بسیار بالایی داشت. این بازی یکی از برترین شوترهای عرضه شده در سال 2020 بود.

پیشنهاد می کنیم ویدیوی منتشر شده از دووم 4 را در منبع اصلی اش یعنی کانال یوتیوبی noclip ببینید. با این حال ما هم در ادامه همین ویدیو را قرار داده ایم.

منبع: Eurogamer.net

منبع: دیجیکالا مگ

به "دووم 4 قرار بود کاملا روندی متفاوت داشته باشد؛ گیم پلی این بازی لغو شده را ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دووم 4 قرار بود کاملا روندی متفاوت داشته باشد؛ گیم پلی این بازی لغو شده را ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید