تصویر روز ناسا: ماه غرق در رنگ ها و جلوه های شگفت انگیز آن

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تصویر امروز ناسا، شکل واقعی ماه نیست. قمر زمین، لونا، به طور طبیعی بافت غنی از رنگ ها را نشان نمی دهد و رنگ کلی آن بسیار لطیف تر است. گرچه تصویر دیجیتالی امروز براساس واقعیت است.

تصویر روز ناسا: ماه غرق در رنگ ها و جلوه های شگفت انگیز آن

تصویر روز ناسا ترکیبی از چند عکس است که برای نمایش ویژگی های ماه، رنگ و بافت سطح آن بهبود یافته است.

تصویر امروز ناسا، شکل واقعی ماه نیست. قمر زمین، لونا، به طور طبیعی بافت غنی از رنگ ها را نشان نمی دهد و رنگ کلی آن بسیار لطیف تر است. گرچه تصویر دیجیتالی امروز براساس واقعیت است.

در تصویر امروز ناسا چه می بینیم؟

تصویر روز ناسا ترکیبی از چند عکس است که برای نمایش ویژگی های ماه، رنگ و بافت سطح آن بهبود یافته. برای مثال، بر اثر این بهبودها، گودال های ماه که یادگار بمباران عظیمی است که ماه آن را در طول تاریخ 4.6 میلیارد ساله خود پشت سر گذاشته، به وضوح نشان می دهد.

منطقه ها تاریک که دهانه های کمتری دارند و زمانی دریا های گدازه مذاب بودند، ماریا نامیده می شوند. علاوه براین، اگرچه رنگ های تصویر براساس ترکیب واقعی ماه است، اما به طرز اغراق آمیزی تغییر یافته است.

رنگ آبی منطقه ای غنی از آهن را نشان می دهد، درحالی که رنگ نارنجی نشان دهنده وجود میزان کمی آلومینیوم است.

اگرچه میلیارد ها سال است که ماه یک سمت خود را به زمین نشان داده، اما فناوری مدرن به بشریت این امکان را می دهد تا اطلاعات بیشتری در خصوص سمت دیگر ماه و چگونگی تأثیر آن بر زمین بیاموزد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید

به "تصویر روز ناسا: ماه غرق در رنگ ها و جلوه های شگفت انگیز آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر روز ناسا: ماه غرق در رنگ ها و جلوه های شگفت انگیز آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید