تردد خودروها روی پل سفید اهواز جمعه ها ممنوع شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تردد خودروها روی پل سفید اهواز جمعه ها ممنوع شد.

تردد خودروها روی پل سفید اهواز جمعه ها ممنوع شد

قاسم منصور آل کثیر، از فعالان میراث فرهنگی و ارائه دهنده پیشنهاد تعطیلی پل هلالی در روزهای جمعه گفت: متولیان با پیشنهادی که مطرح کردم، موافقت کردند و روزهای جمعه از صبح تا عصر این پل منع تردد خودرو می شود تا موقعیتی نو به فضاهای گردشگری اهواز اضافه کرده شود.

وی شرح داد: پس از پیگیری و نشر کمپین های مختلف با حمایت فعالان فرهنگی، هنری، روزنامه نگاران و فعالان محیط زیستی که در این جهت مرا همراهی کردند بالاخره با نگاه مثبت مسئولان شهری روبرو شدیم و پل هلالی در روزهای جمعه تعطیل شد.

این دوستدار میراث فرهنگی اضافه کرد: اعضای شورای شهر اهواز از جمله احمد سراج و همچنین فلاحی فرماندار اهواز، رئیس میراث فرهنگی اهواز و روابط عمومی فرمانداری اهواز در این جهت گام به گام حامی این جریان فرهنگی گردشگری بودند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز شرح داد: این معاونت به منظور ارتقای سطح کیفی و استحکام پل سفید (هلالی) و بنا به درخواست فعالان اجتماعی و شهفرایندان اهواز به صورت آزمایشی، اقدام به منع تردد وسایل نقلیه از این پل در روزهای جمعه و در ساعات 7 صبح تا 17 عصر کرده است.

عبدالامیر مجدم با اشاره به ضرورت توسعه پایدار و اهمیت روزافزون آن در مسائل شهری گفت: به منظور توسعه حمل و نقل انسان محور و پاک، شهفرایندان اهوازی می توانند در ساعات مذکور برای انجام پیاده روی و دوچرخه سواری از پل استفاده کنند.

پل معلق هلالی یا سفید اهواز با بیش از 90 سال قدمت از قدیمی ترین پل های مدرن است که شهفرایندان اهوازی خاطرات بسیاری با آن دارند. در سه ماه انتها سال پرندگان مهاجر وارد اهواز و در اطراف پل هلالی مستقر می شوند و شهفرایندان هر روز به دیدار این پرندگان روی پل می فرایند.

منبع: همگردی

به "تردد خودروها روی پل سفید اهواز جمعه ها ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد خودروها روی پل سفید اهواز جمعه ها ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید