WHO دو روش درمانی تازه بیماری کووید، 19 را تایید کرد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرگزاری خبرنگاران- سازمان جهانی بهداشت (WHO) در بحبوحه افزایش پذیرش مبتلایان به کووید-19 در بیمارستان ها استفاده از دو روش درمانی نو را توصیه کرد.

WHO دو روش درمانی تازه بیماری کووید، 19 را تایید کرد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، سازمان بهداشت دنیای دو روش درمانی نو را برای بیماری ناشی از کروناویروس تایید کرد چراکه موارد ابتلا به سویه اُمیکرون نظام سلامت در سراسر دنیا را تحت فشار قرار داده است. کارشناسان این سازمان داروی عارضه آرتریت موسوم به بارسیتینیب (baricitinib) و داروی آنتی بادی سوتروویماب (Sotrovimab) را برای جلوگیری از ابتلا به نوع شدید بیماری و مرگ ناشی از کووید-19 توصیه نموده اند.

کارشناسان اکیدا استفاده از داروی بارسیتینیب را به عنوان جایگزین مسدودکننده های اینترلوکین-6 (IL-6) در ترکیب با کورتیکواستروئیدها برای درمان بیماران بدحال کووید-19 توصیه کردند. به گفته آنان استفاده از این دارو همراه با کورتیکواستروئیدها درمبتلایان به نوع شدید کووید-19 منجر به افزایش احتمال طول عمر آنان و کاهش احتیاج به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی می گردد.

کارشناسان این سازمان بعلاوه پیشنهاد کردند که بارسیتینیب و مسدودکننده های گیرنده IL-6 مانند توسیلیزوماب و ساریلوماب اثرات مشابهی دارند و تصمیم گیری در خصوص تجویز آنان باید بر اساس مسائلی از جمله هزینه و تجربه پزشک باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از هندوستان تایمز، آنان بعلاوه سوتروویماب را برای مبتلایان به کووید خفیف که بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان هستند مانند افراد مسن و مبتلایان به بیماری های مزمن توصیه کردند. استفاده از این داروی آنتی بادی در مبتلایان به نوع خفیف بیماری، منجر به کاهش قابل توجه خطر بستری شدن در بیمارستان میگردد. با این حال، طبق دستورالعمل صادر شده این دارو احتمالا تاثیر کمی بر مرگ و میر و استفاده از دستگاه تنفس دارد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "WHO دو روش درمانی تازه بیماری کووید، 19 را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "WHO دو روش درمانی تازه بیماری کووید، 19 را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید