کشته و زخمی شدن چهار روستایی بر اثر انفجار مین

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، انفجار مین باز هم قربانی داد. بار دیگر مرز مهران به قتلگاه تبدیل شد و این بار سه مرد جوان قربانی شدند و یک نفر هم راهی بیمارستان شد. چهار مردی که گفته می گردد برای لقمه ای نان راهی این منطقه شدند، اما انفجار امان شان نداد. آن ها از اهالی شهرک اسلامیه شهرستان مهران بودند. عده ای می گویند که آن ها برای جمع آوری ضایعات جنگی وارد خاک کشور عراق شدند، اما بر اثر انفجار مین کشته و زخمی شدند. با این حال عده ای دیگر از اهالی روستا نیز می گویند که این چهار نفر برای شنا به رودخانه کنجان چم رفته بودند. تنها مجروح این حادثه هم درحال حاضر در بیمارستان امام حسین (ع) شهر مهران درحال مداواست.

کشته و زخمی شدن چهار روستایی بر اثر انفجار مین

شهفرایند نوشت: عصر دیروز بود که این حادثه رخ داد. هادی امیدی، چراغ عبدی، سلیم تاراس و مهدی امیدی راهی منطقه مرزی مهران شدند. گفته می گردد که آن ها در منطقه ممنوعه نبودند، بلکه در منطقه عمومی حضور داشتند و مین غافلگیرشان نموده بود. صداقت ملکشاهی، دهیار شهرک اسلامیه شهرستان مهیار است. او که از شنیدن خبر کشته شدن سه نفر از اهالی روستایشان همچنان شوکه است، دو روایت را برای حضور این افراد در آن منطقه مطرح می نماید و دراین باره می گوید: این چهار نفر را می شناسم. آن ها وضع اقتصادی بسیار بدی داشتند. هر چهار نفرشان هم زن و بچه داشتند، با این حال در اتاقکی کوچک اجاره نشین بودند.

معمولا برخی ها برای یافتن یک سری ضایعات جنگی به این مناطق می فرایند تا وسیله ای بیابند و آن را به فروش برسانند. وسایلی مثل آهن یا تکه ای سیم خاردار یا هرچیزی که به دوران جنگ مربوط می گردد. این چهار نفر به آنجا رفته بودند تا ضایعات جمع آوری نمایند. پول نداشتند. کار نداشتند. یکی از آن ها دو دختر کوچک دارد و در اتاقکی کوچک اجاره نشین بود. اینجا منطقه بسیار گرمی است که کولر آبی جوابگو نیست، ولی او با زن و بچه هایش در اتاقی کوچک با کولر آبی سر می کرد و می گفت پول ندارد که کولر گازی بخرد. همه آن ها زندگی سختی داشتند که با رفتن شان زندگی خانواده شان سخت تر هم شده است.

گویا هنگام حفاری این انفجار اتفاق افتاده است. با این حال چند نفر از آشنا های آن ها در روستا نیز روایت دیگری را مطرح می نمایند و می گویند که آن ها برای شنا به رودخانه کنجان چم رفتند و در آنجا مین منفجر شده است. اینکه مین در آنجا نیز وجود داشته است، چیز غیرممکنی نیست. مین در این منطقه خیلی ها را غافلگیر نموده است.

ملکشاهی درباره اینکه حضور در این منطقه ممنوع است یا نه، می گوید: من شنیده ام که این چهار نفر در منطقه عمومی بوده اند. بعضا دیده شده که در منطقه عمومی نیز مین منفجرگردد. مثلا همین پارسال در منطقه عمومی یک مین زیر چرخ های یک لودر منفجر شد، اما خوشبختانه راننده زنده ماند. هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که در آنجا مین وجود داشته باشد. به همین علت اصلا بعید نیست که در منطقه عمومی هم مین منفجر گردد. م

عمولا کسانی که برای یافتن ضایعات می فرایند، در مناطق عمومی حضور پیدا می نمایند. در آنجا قسمت هایی را حفاری می نمایند و درنهایت نیز به یک وسیله جنگی دست پیدا می نمایند. احتمالا این مین هم در اعماق زمین بوده و هنگام حفاری منفجر شده است. در هر صورت الان حال و روز خانواده های این چهار نفر به خصوص سه نفری که کشته شدند، به شدت بد است.

منبع: فرارو

به "کشته و زخمی شدن چهار روستایی بر اثر انفجار مین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته و زخمی شدن چهار روستایی بر اثر انفجار مین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید