کرونا در چین رنگ عوض کرد؛ تفاوت ویروس جدید با نوع قبلی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، زینگ گوانگ از متخصصان ارشد مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های چین ادعا نموده است که ویروس جدید کرونا که بتازگی در پکن شایع شده است با آنچه قبلا در چین بوده، متفاوت است.

کرونا در چین رنگ عوض کرد؛ تفاوت ویروس جدید با نوع قبلی

به گزارش ایرنا، این متخصص عالی رتبه چینی روز دوشنبه در مصاحبه با روزنامه گلوبال تایمز چین اضافه کرد که پس از مدت مدیدی که مواردی از ابتلا به کرونا بخصوص در پایتخت چین گزارش نشده بود و درواقع در دوره آرامش بسر می بردیم با یک شرایط جدید و حساس روبرو شده ایم.

او گفت: آزمایش های اولیه نشان می دهد که نوع و ترکیب ویروس جدید و در واقع ریشه و نژاد آن با ویروس قبلی که در چین شایع شده بود تفاوت دارد دو نمونه آزمایش شده است، ولی برای نتیجه گیری قطعی، ضروری است آزمایش های بیشتری صورت گیرد.

کارشناسان گفته اند که آنالیز های ژنتیک روی ویروس نشان خواهد داد که این نوع با کدام کشور ها مطابقت دارد و برای همین آزمایش های بیشتری انجام می گردد.

زینگ اضافه کرد: اکنون در معرض یک آزمایش عظیم قرار گرفته ایم و اگر با موفقیت بر آن مدیریت نکنیم، درگیر موج دوم شیوع کرونا خواهیم شد.

وی خاطر نشان کرد که مانند دیگر افراد جامعه، جمعیت شهر پکن هم مشکوک به کووید 19 است، اما خوبی قضیه اینجا است که خیلی زود موارد جدید ابتلا ردیابی شده است.

گزارش ها نشان می دهد که ویروس جدید روی تخته های خرد کردن ماهی در بازار شین فادی شهر پکن پیدا شده است که از آن برای خرد کردن ماهی سالمون وارداتی استفاده می شده است.

تارنمای چینی جیه میان هم گزارش نموده است چین سالیانه نزدیک به 80 هزار تن ماهی سالمون منجمد از کشور های شیلی، نروژ، استرالیا و کانادا وارد می نماید.

افرادی هم که بتازگی به کرونا مبتلا شده اند به همین بازار عظیم مرتبط هستند، از 36 مورد ابتلا به کرونا در پکن در روز شنبه 22 نفرشان در این بازار کار می نموده اند و بقیه با آن ها در ارتباط بوده اند.

گلوبال تایمز می نویسد که متخصصان اعلام نموده اند به دلیل تجربه بالایی که چین در مهار کرونا در ووهان و چند کانون دیگر شیوع بدست آورده است شهروندان نباید دچار واهمه و نگرانی شوند و پکن اطمینان دارد جلوی شیوع این ویروس گرفته خواهد شد.

روزنامه بیجینگ دیلی هم گزارش کرد که یکی از مبتلایان راننده یک شرکت هواپیمایی است این مرد 56 ساله نیز که البته در این مدت کار نمی نموده و با کسی در ارتباط نبوده روز سوم ژوئن برای خرید به بازار شین فادی مراجعه نموده است.

این فرد دو روز پس از مراجعه به این بازار احساس ناخوشی داشته و به بیمارستان مراجعه نموده تا اینکه روز آدینه تب می نماید و نتیجه آزمایش کرونا وی مثبت می گردد.

شین فادی عظیمترین بازار فروش سبزیجات شهر پکن محسوب می گردد و با بسته شدن آن در سه روز گذشته، مغازه ها، فروشگاه ها و سوپرمارکت های پایتخت با کمبود سبزیجات روبرو شده اند.

منبع: فرارو

به "کرونا در چین رنگ عوض کرد؛ تفاوت ویروس جدید با نوع قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در چین رنگ عوض کرد؛ تفاوت ویروس جدید با نوع قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید