ژاپن به علت شیوع کرونا شرایط اضطراری اعلام می کند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در پاسخ به شیوع ویروس کرونا برای یک ماه در این کشور شرایط اضطراری گفت.

ژاپن به علت شیوع کرونا شرایط اضطراری اعلام می کند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از گاردین نخست وزیر ژاپن همچنین یک بسته محرک اقتصادی بی سابقه را به هدف خارج کردن سومین اقتصاد بزرگ جهان از بزرگترین بحرانش پس از جنگ جهانی دوم را گفت.

شینزو آبه در یک کنفرانس خبری که از تلویزیون پخش می شد گفت افزایش شدید اخیر در موارد کووید-19 در توکیو و سایر مناطق شهر باعث شده است که درباره رویکرد ژاپن برای مهار شیوع ویروس کرونا تجدید نظر کند.

او گفت: ما در مرحله انتشار سریع ویروس در سطح ملی نیستیم، اما برخی از مناطق تحت فشار قرار گرفته اند، بنابراین نباید فرصت را از دست داد. و اضافه کرد که افزایش موارد عفونت ویروس کرونا نظام بهداشتی کشور را به زحمت انداخته است.

او گفت: برای برداشتن این فشار مجبور خواهیم بود در رفتار مردم تغییر ایجاد کنیم. پیشگیری از اوج گیری شدید موارد بیماری، نجات مردم از عوارض وخیم بیماری و حفاظت شما و عزیزانتان از این شیوع بستگی به این دارد که چگونه رفتارمان را تغییر دهیم.

آبه از مردم خواست تماس هایشان با دیگران را تا 70 تا 80 درصد کاهش دهند و اضافه کرد با اجرای پیروز فاصله گیری اجتماعی اوج شیوع بیماری در دو هفته آینده رخ خواهد داد. او از کارکنان مشاغل غیر ضروری خواست تا از خانه کار کنند و از شرکت ها خواست برای کارکنانی نمی توانند از راه دور کار کنند، شیفت های چرخشی معین کنند.

آبه با اشاره به روحیه جمعی که پس از فاجعه سونامی 9 سال پیش در ساحل شمال شرقی ژاپن رخ داد، گفت: ما دوران سختی را در آن هنگام گذراندیم، اما پیوندهایی که میان مردم ایجاد شد به ما امید بخشید. اکنون دوباره با یک بحران مواجهیم، اما اگر با هم کار کنیم، بر این چالش غلبه خواهیم کرد و ویروس را شکست خواهیم داد.

شرایط اضطراری در ژاپن تا 6 مه (17 اردیبهشت) طول خواهد کشید و ابتدا در توکیو شش استان دیگر این کشور که مجاور پایتخت هستند و استان اوساکا و استان مجاورش هیوگو در غرب و استان فوکواوکا در جنوب غرب این کشور به اجرا در خواهد آمد.

تا به حال ژاپن تا به حال با شمار بالای موارد کووید-19 و مرگ های ناشی از آن که باعث برقراری قرنطینه عمومی در کشورهای دیگر شده، نداشته است، اما نگرانی فزاینده ای درباره افزایش موارد عفونت در پایتخت این کشور به خصوص در میان جوانان وجود دارد.

ژاپن تا روز دوشنبه 18 فروردین در منطقه 14 میلیونی پایتخت 1116 مورد ثابت شده عفونت گزارش کرده است. ژاپن در سطح کشور نیز در مجموع 3906 مورد ثابت شده کووید-19 گزارش کرده است. به جز این در کشتی گردشی دایموند پرینسس که در بندر یوکوهاما در نزدیکی توکیو پهلو گرفت 712 نفر به ویروس کرونا دچار شدند و 91 نفر به علت بیماری درگذشتند.

با اینکه ارقام موارد بیماری کووید-19 در ژاپن نسبت به آمریکا، چین و بخش هایی از اروپا پایین تر است، اما مقامات نگران هستند در صورت اوج گیری موارد عفونت بیمارستان های توکیو نتوانند از پس موج بیماران برآیند.

اعلام شرایط اضطراری به فرمانداران مناطق اجازه می دهد از مردم بخواهند برای موارد غیر ضروری از خانه خارج شوند، اما اختیار قرنطینه شدید آنچنان که در آمریکا و بخش های از اروپا اجرا شده را نمی دهد.

دولت ژاپن اختیار قانونی برای اجرای قرنطینه به سبک فرانسه با جریمه کردن و سایر مجازات ها را ندارد. د رعوض مقامات امیدوارند که جیشوکو- مهار شخصی و خودداری مردم- و تهدید بردن نام و شرمسار کردن کسب وکارهایی که تعطیل نمی کنند، باعث پذیرش این سیاست جدید شود. یک نظرسنجی اجرا شده بوسیله شبکه تلویزیونی تی بی اس نشان داد که 80 درصد پاسخ دهندگان با این اقدام موافق هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ژاپن به علت شیوع کرونا شرایط اضطراری اعلام می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن به علت شیوع کرونا شرایط اضطراری اعلام می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید