همه به کرونا مبتلا می شوند!

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا گفت: همگان به کرونا مبتلا می شوند، اما باید نکات را رعایت کرد تا کرونا را به شکل خفیف گذراند، چون بسیاری از افراد در تاکسی، اتوبوس، مترو و... آنطور که باید نکات بهداشتی را رعایت نمی نمایند. دوران کنونی را می توان دوران گذار نام گذاری کرد، چون همگان به این بیماری مبتلا می شوند.

همه به کرونا مبتلا می شوند!

به گزارش برنا، بعد از گذشت 8 ماه از شیوع کرونا انگار این بیماری با زندگی ما عجین شده است. این مسئله باعث شده بعضی افراد بی توجه به کرونا به فعالیت بپردازند. همین امر می تواند صدمات جبران ناپذیر را برای سلامت جامعه به دنبال داشته باشد.

کرونا برای بعضی بی اهمیت شده است

حسین کرمانپور، مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا، درباره فرایند بیماران کرونایی در کشور گفت: در مقایسه با گذشته ویروس کرونا جهش یافته است، اما این جهش در فرایند درمان تاثیر ندارد، چون اگر غیر از این بود آمار مرگ ومیر فاجعه بار افزایش پیدا می کرد. انتقال ویروس کرونا به دلیل بی توجهی است.

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا اضافه کرد: مردم و مسئولان آن طور که باید فعالیت نمی نمایند، مردم با ویروس کرونا کنار آمده و انگار بعضی کرونا برای شان بی اهمیت شده است.

او توضیح داد: به باور بنده باید علمای اجتماعی به تشریح این قضیه بپردازند که چرا مردم به هشدار ها توجه نمی نماید، این مقوله به علم پزشکی مربوط نیست.

کرمانپور گفت: بیش از چند هزار نفر به کرونا مبتلا و دوباره به کار برگشتند. حال نوبت تحلیلگران اجتماعی است که به آنالیز امور بپردازند.

وعده های بی تاثیرمدیر

درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا در ادامه با اشاره به مسائل کادر درمان توضیح داد: کادر درمان با مسائل عدیده روبرو هستند که یکی از آن ها افزایش فزاینده مبتلایان به کرونا است، چون اگر روال بیماری رو به کاهش باشد عدم توجه به هشدار ها کادر درمان فعالیت ها را بی تاثیر می نماید.

او اضافه کرد: این مقوله در روحیه و خدمات تاثیرگذار است. مردم باید بدانند که اگر یک پزشک یا پرستار فوت کند 26 سال طول می کشد تا فردی جایگزین او گردد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شعار ها برای کادر درمان، آزاردهنده است، اضافه کرد: مسئولان وعده وعید می دهند باید در این شرایط بگویند که ما قدردان کادر درمان هستیم، اما نمی توان کاری از پیش برد.

خانواده شهدای سلامت نیازمند توجه

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا با بیان اینکه بعضی از خانواده ها به دلیل کرونا سرپرست خانواده شان را از دست داده اند، گفت: بعضی از خانواده های شهدای سلامت به نان شب محتاج هستند. برای مثال در این خانواده ها افراد تا دیروز آبرومند زندگی می کردند، اما هم اکنون خانواده نان آور خود را از دست داده و اقدامی نیز برای خانواده های شهدای سلامت انجام نشده است. این افراد نیازمند رسیدگی هستند.

کرمانپور توضیح داد: هنوز مسئولان نتوانسته برای کم وکیف حمایت از شهدای درمان اقداماتی را در دستور کار قرار دهند.

تجهیزات بیمارستانی بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد

او درباره کم وکیف تجهیزات بیمارستان های کشور گفت: بر اساس استاندارد ها تجهیزات توزیع شده است. هرچند در شرایط کرونایی چندین برابر قبل از تجهیزات استفاده می گردد. برای مثال هم اکنون در بسیاری از بیمارستان ها مقوله دسترسی به اکسیژن یک مسئله مهم است. شاید در گذشته به این حد از اکسیژن استفاده نمی شد. جایگزین این ها نیز عدد کلان است و شرکت ها به شکل فوری باید به شارژ کپسول های اکسیژن بپردازند.

ضریب صد درصد اشغال تخت های بیمارستانی

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا اضافه کرد: بر اساس استاندارد ها اشغال تخت های بیمارستانی 80 تا 85 درصد باید باشد، یعنی باید 15 تا 20 درصد تخت های بیمارستانی خالی باشد. نباید ضریب اشغال تخت های بیمارستانی 100 درصد باشد.

بیماران غیرکرونایی بحران دیگر مراکز درمان

کرمانپور گفت: بحران دیگر مراکز درمان، بیماران غیرکرونایی هستند. این افراد وارد بیمارستان شده و تخت ها اشتغال شده و این مقوله آمار مرگ ومیر و تاثیرات سوء را افزایش می دهد.

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا اضافه کرد: به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی روزبه روز بر تعداد مبتلایان به کرونا اضافه نموده می گردد و همین مقوله مسائل متعدد را برای کادر درمان به دنبال دارد.

او تاکیدکرد: مسئولان و کادر درمان نیز اندک اندک نسبت به وسایل حفاظتی در برابر کرونا بی خیال شده اند.

همگان به کرونا مبتلا می شوند

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا درباره کم و کیف مهار کرونا گفت: از اینکه برای مهار کرونا چه باید کرد عبور نموده ایم. دیگر همگان می دانند که باید ماسک زده و دستشان را ضدعفونی نمایند تا کرونا نگیرند.

کرمانپور تاکید نمود: همگان به کرونا مبتلا می شوند، اما باید نکات را رعایت کرد تا کرونا را به شکل خفیف گذراند، چون بسیاری از افراد در تاکسی، اتوبوس، مترو و... آنطور که باید نکات بهداشتی را رعایت نمی نمایند. دوران کنونی را می توان دوران گذار نام گذاری کرد، چون همگان به این بیماری مبتلا می شوند.

میزان ابتلای اطفال به کرونا رو به افزایش است

او ادامه داد: آمار درگیری اطفال به کرونا رو به افزایش است. ابتلای اطفال به کرونا ناراحت نماینده است، چون تا به امروز بیش از 30 هزار فرد زیر 18 سال به کرونا مبتلا شده و نزدیک به 300 نفر آن ها فوت نموده اند.

آمار کرونا فاجعه بار افزایش پیدا می نماید

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا اضافه کرد: تا به امروز اغلب مرگ ومیر های ناشی از کرونا در بین مبتلایان به بیماری زمینه ای، سالمندان، جوانان بی پروا و ... بوده است. باید دولت و ملت به یک نتیجه مناسب برای مهار کرونا برسند. فصل پاییز وحشتناک است.

کرمانپور گفت: امکاناتی موجود است که در صورت همکاری و همیاری مردم و مسئولان می توان به شکل مناسب به مهار کرونا پرداخت، در غیر این صورت آمار فاجعه بار افزایش پیدا می نماید.

تاثیر بازگشایی مدارس بر کرونا اوایل آبان تعیین می گردد

کرمانپور گفت: بعد از تعطیلات تاسوعا و عاشورا و مسافرت ها شرایط مبتلایان به کرونا وخیم شده است. هم اکنون نیز در معابر و خیابان مشاهده می گردد که بعضی از افراد هنوز توجهی به زدن ماسک ندارند و در این بین نیز بچه ها بدون توجه به نکات بهداشتی در خیابان ها تردد می نمایند.

مدیر درمانگاه اورژانس بیمارستان سینا تاکید نمود: بی شک نتیجه این بی توجهی های امروز، آبان تعیین می گردد. از سوی دیگر نتیجه بازگشایی مدارس نیز اواخر مهر و آبان مشاهده می گردد.

منبع: فرارو

به "همه به کرونا مبتلا می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه به کرونا مبتلا می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید