هفته بیست و نهم لیگ برتر، یحیی در آستانه نایب قهرمانی، شاگردان سیدعباسی در لیگ یک

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، پرسپولیس در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال شهرخودرو را شکست داد و منجر به سقوط نماینده مشهد به لیگ دسته یک شد.

هفته بیست و نهم لیگ برتر، یحیی در آستانه نایب قهرمانی، شاگردان سیدعباسی در لیگ یک

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ آمیتیس تک، پرسپولیس و شهر خودرو امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این ملاقات در نهایت با نتیجه 2 بر یک به سود شاگردان یحیی گل محمدی به خاتمه رسید.

پرسپولیس با این نتیجه 57 امتیازی شد تا با توجه به شکست سپاهان مقابل فولاد، در صورتی که کمیته انضباطی رای به پیروزی پرسپولیس در ملاقات نیمه کاره مقابل تراکتور بدهد، عنوان نایب قهرمانی سرخ پوشان مرکز در لیگ بیست و یکم قطعی شده باشد.

بعلاوه شهر خودرو با 16 امتیاز در قعر جدول رده بندی باقی ماند تا یک هفته مانده به خاتمه لیگ بیست و یکم، سقوطش به لیگ دسته یک قطعی گردد.

نیمه نخست

شهر خودرو از همان ابتدای بازی، نمایش تدافعی ای داشت و با دادن مالکیت توپ به پرسپولیس، چشم به استفاده از ضد حملات بود. قعرنشین لیگ بیست و یکم که محکوم به برد در این ملاقات است، تا دقیقه 24 دفاع تیمی خوبی مقابل پرسپولیس انجام داد و اجازه نداد تا شاگردان یحیی گل محمدی موقعیت خطرناکی ایجاد کند.

با این حال در دقیقه 24، پرسپولیس صاحب یک ضربه ایستگاهی در سمت راست شد تا رامین رضاییان یکی از ارسال های گل سازش را روی دروازه شهر خودرو انجام دهد تا علی نعمتی، مدافع گل زن این روزهای پرسپولیس، ضربه سرش را به سمت دروازه شهر خودرو بزند. البته ضربه نعمتی در میانه راه به مدافع شهر خودرو برخورد کرد و در ادامه بهزادی، دروازه بان شهر خودرو در حرکتی عجیب نتوانست مانع از گل شدن توپ گردد تا گل اول بازی به ثمر برسد.

پس از این گل شهر خودرو کمی جلو کشید اما آنچنان توان نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس را نداشت و به جز چند ضربه کم جان، نتوانست موقعیت خطرناک دیگری ایجاد کند. پرسپولیس هم در 10 دقیقه خاتمهی بازی، یکی، دو موقعیت نسبتا خوب به دست آورد اما نتوانست از آن استفاده کند.

نیمه دوم

شهر خودرو که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت، در نیمه دوم جلو کشید و به همین علت، بازی به شکل زیباتری در نیمه دوم پیگیری شد. اولین موقعیت خطرناک این بازی به وسیله شهر خودرو در دقیقه 51 ایجاد شد که واکنش حامد لک مانع از باز شدن دروازه پرسپولیس شد.

چند دقیقه بعد، پرسپولیس روی ضربه ایستگاهی رامین رضاییان می توانست به گل برسد اما شوت او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. شهر خودرو بلافاصله پس از این موقعیت صاحب یک ضد حمله شد که نهایت استفاده را از آن کرد و بازی را در دقیقه 54 به تساوی کشید. در این صحنه ضد حمله تاکتیکی شهر خودرو منجر به پاس عرضی به رضازاده شد که شوت دقیق او به زیبایی دروازه پرسپولیس را باز کرد.

با این گل امیدها به تیم شهر خودرو بازگشت تا بتوانند بازی را ببرند و در لیگ برتر بمانند اما این امید بیشتر از پنج دقیقه دوام نیاورد و پرسپولیس دوباره پیش افتاد. مهدی ترابی در دقیقه 59 به روی محوطه جریمه شهر خودرو ارسالی انجام داد که از بالای سر همه عبور کرد اما کمال کامیابی نیا خودش را به توپ رساند و با پاس کات بک، سیامک نعمتی را در موقعیت عالی گل زنی قرار داد تا او دروازه شهر خودرو را باز کند.

شاگردان داود سید عباسی که نمایش قابل قبولی مقابل پرسپولیسی ها داشتند، روحیه شان را پس از دریافت گل دوم از دست ندادند و موقعیت های خوبی روی دروازه حامد لک ایجاد کردند اما بی دقتی و درخشش لک مانع از گل زنی شهر خودرو شد. این بازی در نهایت با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس به خاتمه رسید.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، علیرضا ابراهیمی، علی نعمتی، رامین رضاییان، علی شجاعی، میلاد سرلک، کمال کامیابی نیا، مهدی ترابی، احسان پهلوان (امید عالیشاه، دقیقه 77)، سیامک نعمتی و مهدی عبدی (تمیروف، دقیقه 77).

ترکیب شهر خودرو: یوسف بهزادی، محمد ابراهیم رضازاده، محمد حسین حیدری، مجتبی بیژن (رحمان جعفری، دقیقه 62)، محمد محمدزاده (رئوفی منش، دقیقه 36)، محسن ربیع خواه (ابوذر صفرزاده، دقیقه 62)، مسعود زائر کاظمین، فردین رابط، امیرحسین نعمتی، مرتضی حسین زاده و محمدرضا فلاحیان.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هفته بیست و نهم لیگ برتر، یحیی در آستانه نایب قهرمانی، شاگردان سیدعباسی در لیگ یک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفته بیست و نهم لیگ برتر، یحیی در آستانه نایب قهرمانی، شاگردان سیدعباسی در لیگ یک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید