هشدار جدی مسکو درباره عواقب رزمایش های ناتو در اوکراین

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرنگاران : به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، (هدف) دوم (برگزاری رزمایش های مشترک ناتو و اوکراین)، انتقال انواع مختلف تجهیزات و تسلیحات به داخل سرزمین اوکراین و باقی گذاشتن آنها در آنجا است.

هشدار جدی مسکو درباره عواقب رزمایش های ناتو در اوکراین

به گزارش به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اعلام اینکه ناتو طی امسال میلادی هفت رزمایش در اوکراین برگزار نموده است، درباره عواقب این اقدامات تحریک آمیز هشدار داد.

در ادامه هشدارهای مقام های مسکو علیه تحرکات نظامی واشنگتن و متحدانش در منطقه ها همجوار روسیه، رزمایش های ناتو در اوکراین هشدار سخنگوی وزارت خارجه روسیه را درپی داشت.

ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز شنبه (دیروز) در یک گفت و گوی زنده به وسیله یک کانال یوتیوب، درباره عواقب رزمایش های نظامی کشورهای عضو ناتو در اوکراین هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تاس، سخنگوی وزارت خارجه روسیه بیان کرد، طی امسال میلادی ناتو در حال برگزاری هفت رزمایش در اوکراین بوده است.

زاخاروا هشدار داد، رزمایش های مشترک کی یف و ناتو اقدامی تحریک آمیز برای بی ثباتی بی خاتمه در مرزهای روسیه است.

این مقام روس گفت: ما بخوبی می دانیم که این رزمایش ها دو هدف جهانی دارد. اول، بی ثباتی بی خاتمه در مجاورت مرز روسیه است. این یک اقدام تحریک آمیز به منظور ایجاد تحریک است و آنها در کوشش هستند که یک پاسخ (از سوی روسیه به این رزمایش ها) داده گردد البته دادن پاسخ ضرورت دارد چرا که این موضوع به یک کشور مستقل و مرز مستقل مربوط است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه روسیه، (هدف) دوم (برگزاری رزمایش های مشترک ناتو و اوکراین)، انتقال انواع مختلف تجهیزات و تسلیحات به داخل سرزمین اوکراین و باقی گذاشتن آنها در آنجا است.

ماریا زاخاروا کشورهای عضو ناتو هشدار داد که اقدامات آنها در برگزاری رزمایش ها و انتقال تسلیحات و مهمات به اوکراین نقش توافقات پیشین آنها با مسکو است.

هشدار این مقام روس در شرایطی مطرح شده که روز گذشته وزارت دفاع روسیه درباره تحرکات ناوشکن آمریکایی در دریای سیاه اظهارنظر کرد. وزارت دفاع روسیه بیان کرد که مسکو تحرکات ناوشکن آمریکایی USS Ross را که مجهز به موشک است، زیر نظر دارد.

پیشتر نیروی دریایی آمریکا اطلاع داد که این ناوشکن با هدف شرکت در رزمایش های نظامی چند ملیتی با نام See Breeze 2021 وارد دریای سیاه شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار جدی مسکو درباره عواقب رزمایش های ناتو در اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی مسکو درباره عواقب رزمایش های ناتو در اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید