مفتی لیبی خرید کالا از امارات، اردن و مصر را تحریم کرد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، الصادق الغریانی مفتی لیبی خرید کالاهای اماراتی، اردنی و مصری را جایز ندانسته و گفت هر دلاری که به این کشورها پرداخت شود به گلوله ای در سینه فرزندان این کشور تبدیل می شود.

مفتی لیبی خرید کالا از امارات، اردن و مصر را تحریم کرد

به نوشته پایگاه خبری عربی 21، الغریانی در فتوای جدیدی که دار الافتاء لیبی در صفحه فیسبوک آن منتشر نمود ، اعلام کرد که خرید کالا از کشورهایی مانند امارات و اردن و مصر که بر علیه این کشور می جنگند، مجاز نیست.

وی در این باره شرح داد که تجارت با آنها باعث تقویت این کشورها بر علیه لیبی شده و هر دلاری که به آنها پرداخت می شود به گلوله ای در سینه فرزندان لیبی تبدیل می شود.

یعقوب الحلو معاون کننده ویژه سازمان ملل متحد در لیبی پیش از این مصر، امارات و اردن را به دست داشتن در حملات پهپادی نیروهای مستقر در شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر که در تلاش برای تسلط بر طرابلس پایتخت این کشور و کنار زدن دولت وفاق ملی هستند، متهم کرد.

حفتر از 4آوریل 2019 با حمایت برخی از کشورهای غربی و عربی حمله گسترده ای را برای اشغال طرابلس پایتخت آغاز کرد که تا به امروز ناکام مانده است.

حملات میدانی در لیبی در حالی ادامه دارد که طی هفته گذشته و هفته جاری به دنبال اوجگیری درگیری ها برخی حامیان حفتر از جمله مصر و عربستان بار دیگر برای برقراری توافق صلح و آتش بس در لیبی وارد عمل شدند.

به همین دلیل، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر روز شنبه 17 خرداد ماه 1399 در دیدار با ژنرال خلیفه حفتر در قاهره، از ابتکار عمل جدیدی برای برقراری آتش بس در لیبی و پایان دادن به بحران این کشور با عنوان سند قاهره خبر داد.

بر اساس آخرین گزارش ها، اکنون امارات متحده عربی، عربستان، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می کنند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا و اتحادیه اروپا حامی دولت فایز السراج هستند که در غرب این کشور مستقر و از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است .

آنکارا نیز در هفته های گذشته نیروهایی را نیز با خارج کردن از ادلب در سوریه و ارایه آموزش های لازم نظامی در خاک ترکیه به لیبی گسیل داشته است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "مفتی لیبی خرید کالا از امارات، اردن و مصر را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفتی لیبی خرید کالا از امارات، اردن و مصر را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید