دستور ویژه وزیر کار برای پیگیری موضوع اخراج کارگران هفت تپه

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران (پانا) - به دنبال اخراج تعدادی از کارگران هفت تپه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از معاون حوزه تخصصی خود خواست موضوع هر چه سریع تر پیگیری و رسیدگی شود.

دستور ویژه وزیر کار برای پیگیری موضوع اخراج کارگران هفت تپه

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی گفت: 15 نفر از کارگران هفت تپه به دلیل عدم پرداخت اضافه کار خود در ماه گذشته، بدون مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مدیریت مستقر در شرکت اعتراض کرده اند که اخراج آنها را به دنبال داشته است.

وی اضافه کرد: با توجه به این موضوع و دستور ویژه وزیر، مقرر شد با پیگیری های اجرا شده ظرف 24 ساعت توافق میان کارگران و کارفرما حاصل شود. در غیر این صورت با شکایت کارگران ظرف 48 ساعت آینده، رسیدگی به موضوع خارج از نوبت و به طور ویژه در دستور کار مراجع حل اختلاف کار استان قرار خواهد گرفت.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرح داد: البته کارفرما شکایتی را به اداره کار استان تسلیم کرده که همین امر می تواند مبنای ورود مراجع رسیدگی وزارت کار به موضوع شود.

شاکرمی با اشاره به تأکیدات قبلی در خصوص عدم اخراج کارگران خارج از کمیته انضباطی گفت: متأسفانه این اخراج خارج از کمیته انضباطی انجام شده و امیدواریم با پیگیری هایی که انجام می شود در اسرع وقت زمینه بازگشت به کار کارگران اخراج شده فراهم شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "دستور ویژه وزیر کار برای پیگیری موضوع اخراج کارگران هفت تپه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور ویژه وزیر کار برای پیگیری موضوع اخراج کارگران هفت تپه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید