خسارت 2.5 میلیاردی کرونا به صنعت نمایشگاهی استان یزد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرنگاران/یزد مدیر عامل شرکت نمایشگاه های تجاری بین المللی استان یزد با اشاره به خسارت 2.5 میلیاردی کرونا به صنعت نمایشگاهی این استان، از بازنگری در طرح جامع این صنعت در استان با رویکرد اثربخشی بیشتر بر توسعه یزد با توجه به پتانسیل های بالای استان اطلاع داد.

خسارت 2.5 میلیاردی کرونا به صنعت نمایشگاهی استان یزد

احمد قافی امروز دوشنبه در نشست با وبلاگ آمیتیس تک به صندلی خوب صنعت نمایشگاه در بخش های مختلف اعم از مالی، تجاری و حتی فرهنگی و اجتماعی اشاره و تاکید نمود: اگر این صنعت به خوبی در استان یزد تعریف گردد می تواند اثربخشی خوبی بر توسعه استان داشته باشد و بخشی از این مهم برعهده رسانه ها جهت تبیین اهداف و برنامه ها و بیان نقدهای منصفانه جهت بهبود عملکرد این بخش است.

وی با اشاره به فعالیت نمایشگاه بین المللی یزد تا قبل از سال 1397 در فضاهای استجاری، فضای کنونی شرکت نمایشگاه های استان را واقع در زمینی به وسعت 56 هکتار در جوار کمربندی شهر یزد خواند و توضیح داد: فاز یک نمایشگاه در قالب سالنی به مساحت 5700 مترمربع که 4500 مترمربع فضای مفید برپایی نمایشگاه های مختلف را دارد مورد بهره برداری قرار گرفته ولی در شرایط کنونی با توجه به شیوع کرونا حدبیشتر 2500 مترمربع فضای مفید برپایی نمایشگاه های مختلف قابل استفاده است.

قافی با اشاره به فضاهای باز طراحی شده در جوار این سالن برای برپایی نمایشگاه های فضای غیرمسقف، گفت: برگزاری کنگره ملی 4000 شهید دارالعباده یزد در فرودین ماه امسال و استقبال بی نظیر مردم نشان داد که فضای این مجموعه می تواند نقش موثری در کارکردهای فرهنگی اجتماعی هم داشته باشد.

وی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در هیات مدیره نمایشگاه استان، این اقدام را در راستای نقش آفرینی بیشتر صنعت نمایشگاهی در استان ذکر کرد و گفت: هیات مدیره تازه متشکل از مدیران شاخص و توانمند مالی استان هستند و سیاست کنونی شرکت ایجاد نمایشگاهی در شان و صندلی یزد به اسم اولین شهر خست خام و دومین شهر تاریخی دنیا با برندی خاص در سطح بین المللی است.

وی با اشاره به خسارات بیش از 2.5 میلیارد تومانی نمایشگاه یزد در اثر تعطیلی نماشی از شیوع کرونا، از کوشش برای بازنگری در طرح جامع صنعت نمایشگاهی استان با یاری مشاوران مقتدر کشور اطلاع داد و گفت: سعی داریم در طرح تازه از تکنولوژی و روشهای نوین علمی برای ایجاد زیرساخت های نمایشگاهی و روش های اجرایی بهره مند شویم.

مدیر عامل شرکت نمایشگاه های تجاری بین المللی استان گفت: به لحاظ زیرساختی معتقدیم که فضاهای نمایشگاهی استان باید به نحوی طراحی و اجرا گردد که به تنهایی جزو جاذبه های دیدنی استان به تعداد آید و علاوه بر این فضاهایی نوین با کاربردهای چندگانه برای این بخش تامین گردد.

وی بر ایجاد فضاهایی برای عرضه نوآوری های تازه به ویژه در مقوله روش های اجرایی نمایشگاه های استان تاکید نمود و گفت: به همین دلیل رایزنی هایی هم با پارک علم و فناوری استان اجرا شده است.

قافی در همین رابطه با مسئله ازدحام همیشگی نمایشگاه ها اشاره و اعلام کرد: هرچند با ارتقای درجه نمایشگاه ها از کالاهای درجه 6 و 7 به درجه دو، امکان برپایی نمایشگاه با خروج از شرایط قرمز کرونایی مهیا شده است ولی از آنجایی که بیشتر نمایشگاه تخصصی و برای مخاطبان خاص برگزار می گردد و گاهاً به بعضی علاقمندان امکان حضور در این نمایشگاه ها را ندارند، اپلیکیشنی در نمایشگاه یزد برای بازدید مجازی مخاطبان از غرفه ها و محصولات عرضه شده در نمایشگاه یزد فراهم شده است.

وی از واگذاری مجوز برگزاری نمایشگاه ها از سوی سازمان صمت استان به شرکت نمایشگاه های تجاری بین المللی یزد، گفت: مجریان برگزاری نمایشگاه ها براساس رده بندی آنان انتخاب خواهند شد و در صورت ضعف عملکرد، مجریان بهتری جایگزین آنان خواهد شد.

قافی در سرانجام با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه استان بعد از تعطیلی های ناشی از کرونا در سالجاری در موضوع صنعت از 31 شهریورماه و در پی آن برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان و تاسیسات از دهم مهرماه، گفت: بر طبق برنامه در امسال هر ماهه سه نمایشگاه در استان برگزار خواهد شد و کوشش داریم به رغم حضور نیافتن شرکت کنندگان خارجی برای اوائل سال آینده برپایی دو نمایشگاه بین المللی نفت و رزین و صنایع وابسته به نفت و نمایشگاه بین المللی صنعت برق و انرژی های نو و تتازهپذیر را در یزد داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خسارت 2.5 میلیاردی کرونا به صنعت نمایشگاهی استان یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 2.5 میلیاردی کرونا به صنعت نمایشگاهی استان یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید