خبرنگاران آمریکا: سیاست تحریم ایران تغییر نکرده است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تفاهم راهبردی ایران و چین گفت سیاست ما در قبال تحریم ایران تغییر نکرده است و به هر تلاشی برای دور زدن تحریم خواهیم پرداخت.

خبرنگاران آمریکا: سیاست تحریم ایران تغییر نکرده است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ند پرایس روز چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود اضافه نمود: تا زمانی که تحریم ها به عنوان بخشی از فرایند دیپلماتیک برداشته نشوند، ما به هرگونه کوشش برای فرار از تحریم خواهیم پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه سیاست ما در خصوص تحریم ها تغییر نکرده است، اظهار کرد: در حال حاضر ما در خصوص هرگونه بحث خاص در زمینه توافق دوجانبه ایران و چین اظهار نظر نمی کنیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: همانطور که می دانید رابطه ما با چین رقابتی است اما در بعضی موارد، همسویی تاکتیکی نسبتاً باریکی داریم. چین در کوشش برای محدود کردن برنامه هسته ای ایران همکاری داشته و یک عضو اصلی از1+5 است.

پرایس اضافه نمود: پکن هیچ علاقه ای به دیده شدنش در ساخت یک سلاح هسته ای در ایران و تامین اقتصادی برای بی ثباتی منطقه ای ندارد. ما با تمام طرف ها تعامل داریم و شامل چین هم در خصوص آینده برجام می گردد.

وی مدعی شد: ما آماده گفت وگوی معنادار با ایران برای یافتن راه بازگشت متقابل به توافق هسته ای و پایبندی به تعهدات آن هستیم. البته با چین و سایر کشورها هم تعامل می کنیم تا برای برداشتن گام در برابر گام در موضوع ایران یا سایر موضوعات که منافع ما را تهدید می نمایند؛ تشویق شوند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با این ادعا که تقریباً دو ماه است که روشن بوده ایم، اظهار کرد: معتقدم این رخ داده است که ما آماده پیگیری بازگشت مشترک برای پیروی از برجام هستیم.

پرایس ادامه داد: ما صریح بوده ایم. ما در خصوص بهترین راه برای دستیابی به این هدف با شرکای خود در 1 + 5 و سایر کشورها صحبت می کنیم. گذشته بلینکن وزیر خارجه در ملاقات با همتایان خود در نشست ناتو در بروکسل، جایی که موضوع ایران در صدر بود، این کار را انجام دادیم.

وی اضافه نمود: هفته گذشته نیز جلسه ای با سه کشور اروپایی در قالب چند جانبه داشتیم. این بحث ها در خصوص بهترین راه برای دستیابی به انطباق با رعایت یک سری مراحل اولیه و متقابل در جریان بوده است. ما به دنبال گزینه هایی برای انجام این کار بوده ایم از جمله با مکالمات غیرمستقیم با شرکای اروپایی خود که در خصوص جزئیات مکالمات دیپلماتیک خود توضیحی نمی دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: ما کاملاً واضح بوده ایم که می خواهیم محدودیت ایران را به طور دائمی و قابل تأیید ببینیم، به طوری که نتواند سلاح هسته ای فراوری کند، به دست آورد یا به دنبال آن باشد.

اظهارات پرایس موید این گفته سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران است که گفت دولت بایدن از کلمه دیپلماسی برای از بین بردن فرصت دیپلماسی استفاده می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمریکا: سیاست تحریم ایران تغییر نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا: سیاست تحریم ایران تغییر نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید