حاجی دلیگانی: اختصاص 30 لیتر بنزین برای هر ایرانی، عادلانه است ، باید مساوات در کشور ایجاد گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نکته مهم این است که نباید خون فردی که در کلانشهر زندگی می نماید رنگین تر از خون فردی باشد که در نقطه مرزی زندگی می نمایند پس باید یک عدالت و مساواتی در کشور ایجاد گردد.

حاجی دلیگانی: اختصاص 30 لیتر بنزین برای هر ایرانی، عادلانه است ، باید مساوات در کشور ایجاد گردد

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی وبلاگ آمیتیس تک، درباره طرح هر ایرانی 30 لیتر بنزین، گفت: نمایندگان مجلس معتقد هستند که اصالت باید به انسان داده گردد نه دستگاه، از این رو این اتفاق می تواند تا حدودی به عدالت نزدیک باشد.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که نباید خون فردی که در کلانشهر زندگی می نماید رنگین تر از خون فردی باشد که در نقطه مرزی زندگی می نمایند پس باید یک عدالت و مساواتی در کشور ایجاد گردد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین آن چیزی که حالت یارانه ای دارد همه باید به مساوات از آن بهره ببرند نکته مهم این جا هست که دیگر یک دهک یا دو دهک را شامل نمی گردد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه به هر کد ملی 30 لیتر بنزین تخصیص پیدا خواهد نمود، توضیح داد: هر شخصی بخواهد از این بنزین به قیمت دولتی استفاده خواهد نمود و اگر کسی نیاز نداشته باشد بنزین خود را می فروشد و مبلغ آن را استفاده می نماید.

وی تاکید نمود: اصلا این موضوع مافیا یا رانتی ایجاد نخواهد نمود، زیرا بر اساس کد ملی اشخاص است و هر کدملی مساوی با 30 لیتر بنزین است یعنی فرقی ندارد که آن شخص بچه است یا سرپرست خانواده، پیر است یا جوان.

حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که نظر دولت درباره این موضوع چیست؟ گفت: آقای جهانگیری قبلا در صحن علنی اعلام نموده بود که تنها راهی که در این مقطع می گردد به مردم یاری کرد همین تخصیص بنزین به هر ایرانی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در انتها بیان داشت: این طرح اکنون در دست آنالیز در کمیسیون مربوطه است و بعد از اتمام آنالیز های لازم به صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حاجی دلیگانی: اختصاص 30 لیتر بنزین برای هر ایرانی، عادلانه است ، باید مساوات در کشور ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی دلیگانی: اختصاص 30 لیتر بنزین برای هر ایرانی، عادلانه است ، باید مساوات در کشور ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید